Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Studenci na UŚ mają już swoje miejsce wypoczynku

Ferie zimowe trwają, jednak wolne od nauki i zajęć nie obowiązuje studentów. Osoby pragnące uzyskać wykształcenie wyższe wciąż aktywnie pracują i kończą swoje projekty. Z chęcią oddają się również zajęciom dodatkowym, czego dowodem było wtorkowe (14.01.2020) otwarcie strefy relaksu dla studenta w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego.

W związku z faktem, że coraz więcej firm oferuje strefy wypoczynku dla swoich pracowników, studenci Uniwersytetu Śląskiego postanowili stworzyć coś podobnego, skierowanego do zmęczonych zajęciami studentów. W cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego powstała strefa wypoczynku studenta, w całości wykonana przez grupę studentek z UŚ. Ławki, stoliki i miejsce, gdzie można liczyć na chwilę wytchnienia, uroczyście otwarł dziekan Krzysztof Bąk. Nowe wyposażenie przywitała również orkiestra.

- To, co państwo tutaj widzicie, jest pomysłem, pracą i inicjatywą studentów (…) dziękujemy wam za zaangażowanie, za to, że w czasie wolnym chciałyście tutaj być – mówiła jedna z opiekunek projektu, jednocześnie podkreślając, że panie pedagog mają nieprzeciętne umiejętności, oprócz pracy z dziećmi odnajdą się również w pracach związanych ze szlifowaniem, malowaniem i cięciem, gdyż dziewczyny same wykonały wszystkie elementy wyposażenia, konieczne do ukończenia projektu – realizowaliśmy grupę projektową „praktyczne zajęcia ze studentami” i to, co zrobiliśmy, było pomysłem samych studentek – podkreślały opiekunki projektu.

Realizacja projektu, polegającego na stworzeniu miejsca, gdzie studenci mogą odpocząć, była częścią akcji "Kierunek Cieszyn", czyli możliwości nieodpłatnego podnoszenia swoich kompetencji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: