Strzelnicy powiatowej w Chybiu, póki co nie będzie?

Pod koniec roku radny powiatowy Krzysztof Neścior zwrócił się do Zarządu Powiatu ws. budowy strzelnicy powiatowej w gminie Chybie. Podjęto w tej sprawie rozmowy. Jak już wiadomo, strzelnica póki co, nie powstanie. Decyzja w tej kwestii została wstrzymana.

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, pod koniec roku radny powiatowy Krzysztof Neścior złożył interpelację ws. budowy strzelnicy. Samorządowiec wskazywał na rosnące zapotrzebowanie na ogólnie dostępną strzelnicę w powiecie, której powstanie zwiększyłoby bazę szkoleniową jednostek mundurowych powiatu. Ze strzelnicy mogłyby korzystać organizacje proobronne, klasy o profilu wojskowym, a także wszyscy zainteresowani strzelectwem sportowym i taktycznym. 

Jak już wiadomo, strzelnica póki co, nie powstanie. Wójt Gminy Chybie wprowadzie potwierdził zainteresowanie takim obiektem, jednak problem jest związany z inną kwestią. Pozyskanie środków finansowych na ten cel możliwe jest dopiero z chwilą wydania i opublikowania przepisów wykonawczych do ustawy (...) - czytamy w interpelacji. Takie rozporządzenie MON nie zostało dotąd wydane. Zarząd zdecydował, iż na tym etapie decyzja w kwestii budowy strzelnicy musi zostać wstrzymana - informuje Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król. 

 

Pisaliśmy: Czy powstanie nowa strzelnica w Chybiu?

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-17 09:31:16
wranek: Konkretnie wiadomo dlaczego nie będzie strzelnicy. Wszystko pieniądze poszły na dodatkowe wypłaty, a Antoni i były doradca burmistrza Cieszyna z też już nie może i nie pomorze. Kawę na ławę, a nie owijać w bawełnę
2018-04-17 09:58:42
Brzidok: Gdzie chcą szkolić dziewczyny z brygady terytorialnej Wybuchowego Antka?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją