Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień z wizytą w niemieckim Igensdorfie

Na zaproszenie władz samorządowych niemieckiego Igensdorfu, delegacja ze Strumienia wzięła udział w lokalnym święcie.


Wizyta była doskonałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń. Przedstawiciele naszej gminy mieli możliwość lepszego poznania Igensdorfu oraz lokalnej kultury i tradycji.

Gminę Strumień podczas wydarzenia reprezentowali  Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Ewa Kuboszek-Owsiany oraz Pastor Tomasz Bujok.

Strumieńska delegacja wzięła udział w plenerowym nabożeństwie po którym odbyły się główne uroczystości związane z 43.Festynem Targowym, który w tym roku odbył się pod hasłem "W środku Europy".


Jednak nie tylko wymiana doświadczeń była okazją do spotkania. Gmina strumień przybyła z podziękowaniami. - Wizyta była okazją by podziękować mieszkańcom Igensdorfu za udzielone wsparcie gdy zaraz po wybuchu wojny pośpieszyli z pomocą społeczności ukraińskiej zamieszkującej naszą gminę przekazując najpotrzebniejsze dary- informuje Urząd Gminy w Strumieniu


Współpraca Igensdorfu i Strumienia intensywnie się rozwija. W zeszłym roku Burmistrz Igensdorfu Edmund Ulm wraz z delegacją odwiedzili gminę Strumień i wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Zbytkowie. Wspólne wymiany i spotkania sprawiają że zacieśniają się więzi pomiędzy Igensdorfem a Strumieniem, okazane wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji podkreśla że pomimo odległości jaka nas dzieli jesteśmy przyjaciółmi, na których zawsze możemy liczyć.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-30 12:19:36
"tom": ... jestem ciekaw co na to Antyklerforte i św. Patryk etc., takie wycieczki mogą być, jaaaa;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: