Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień walczy z komarami

Gmina Strumień walczy z komarami. Od 22 lipca planowane jest rozpoczęcie II etapu odkomarzania gminy Strumień, polegającego na zwalczaniu larw komarów w wodach płynących i stojących.  

- Odkomarzaniem zajmie się specjalistyczny zakład świadczący usługi w zakresie dezynsekcji metodą oprysku z zastosowaniem produktu biobójczego nieszkodliwego dla środowiska. Odkomarzanie przeprowadzone zostanie we wszystkich miejscowościach w gminie – informuje Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Zabiegi odkomarzania będą prowadzone sukcesywnie w zależności od występujących warunków atmosferycznych.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-22 08:07:06
tomi71: ...no i z tym można walczyć, a nie z COVIDem. Dobrze, że jeszcze nikt nie odkrył, że komary są zarażone i przenoszą chorobę.
2020-07-22 09:44:32
M53: Epidemiolodzy stwierdzili, że komary covidu nie przenoszą. Jak odkomarzają, to naruszają ekosystem- to jest żarcie dla innych gatunków. Jak tego żarcia je pozbawią, to te gatunki zmniejszą populację lub wyginą. Jaki ma sens odkomarzanie nad rzeczkami, stawami i Wisłą? Tam człowiek sporadyczne się pokazuje. Niech sobie na rynku w strumieniu odkomarzają, wtedy to będzie miało o tyle sens, ze ludzi w centrum nie będą gryźć. Poza tym, na tym terenie odkomarzenie w ogóle nie ma sensu, bo w takich warunkach przyrodniczych trzeba by całą gminę opylić. Widać pani burmistrz nie ma na co wydawać pieniędzy, bo drogi w gminie piękne, wszystkie oświetlone, szkoły wyremontowane i w pełni wyposażone, chodniki wzdłuż każdej drogi, tablice ogłoszeniowe nowiuteńkie, stadion aż lśni, biblioteki w nowych salach....no i wszyscy dostali dofinansowanie do swoich wniosków.
2020-07-22 20:19:55
Bogdan1: Tych komarów to jakieś miliardy są, trzeba z tym walczyć!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: