Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: stypendia dla najlepszych uczniów

Gmina strumień przeznaczyła w tym roku 25,5 tys. zł na stypendia dla najlepszych uczniów. Jak podkreśla Anna Grygierek, wsparcie ma stanowić motywację do odnoszenia dalszych sukcesów.

- Stypendium jest wsparciem edukacji uzdolnionych uczniów w różnych dziedzinach życia, a także zachęceniem ich do udziału w konkursach i olimpiadach, jak i reprezentowania naszej Gminy na różnych szczeblach: począwszy od powiatowego, a na międzynarodowym skończywszy. Poprzez stypendia chcemy zmotywować uczniów do dalszego rozwoju. Stanowią one wyróżnienie za trud i wysiłek włożony w osiąganie wysokich wyników w nauce oraz motywację do odnoszenia dalszych sukcesów - mówi burmistrzyni Strumienia.

W ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji przyznawane są dwa rodzaje stypendiów - za wyniki w nauce (które otrzymać mogą uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, którzy na koniec roku otrzymali średnią 5,6 ze wszystkich przedmiotów oraz reprezentowali szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych) i za osiągnięcia naukowe (laureaci lub finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych co najmniej na szczeblu wojewódzkim). W obu przypadkach stypendium wypłacane jest jednorazowo i wynosi 300 zł. Do urzędu wpłynęło łącznie 9 wniosków, w tym najwięcej z Bąkowa i Strumienia - po cztery i jeden z Drogomyśla. 

Najzdolniejszych uczniów mogą wesprzeć także dyrektorzy szkół - wysokość stypendium jest tutaj ustalana po konsultacjach z komisją stypendialną, radą pedagogiczną i burmistrzem. Za rok szkolny 2019/2020 wynosiła ona 200 zł, a pieniądze mogli otrzymać uczniowie klas IV-VIII ze średnią ocen 5,2 lub 240 zł w przypadku prymusów ze średnią 5,4.

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: