Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: Śmieci za 9 i 18 zł

Uchwały śmieciowe podejmowane są w samorządach w całej Polsce. Po głosowaniu jest też Strumień. Tu mieszkańcy za śmieci zapłacą 9 zł i 18 zł.


W Strumieniu radni podjęli uchwały dotyczące tzw. ustawy śmieciowej. Jak we wszystkich miejscowościach powiatu cieszyńskiego, tak i w Strumieniu, ta ustawa budzi kontrowersje. – Czy nie możemy zrobić jakiś ulg dla rodzin wielodzietnych? – pytała radna Urszula Słowik. Przypomnijmy Strumień, tak jak inne miejscowości powiatu cieszyńskiego będzie naliczał opłatę od mieszkańca. – Też nie jestem zadowolona, że taką uchwałę musimy podjąć, ale jesteśmy do tego zobligowani. Niestety ustawodawca nie dał możliwości na ulgę np. dla osób starszych, czy rodzin wielodzietnych – mówiła Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.


Początkowo w projekcie uchwały znalazły się kwoty 9,40 zł i 18,40 zł. Jednak ostatecznie od 1 lipca mieszkańcy Strumienia zapłacą 9 zł jeśli odpady będą segregowane i 18 zł jeśli nie będą ich segregować. To opłata miesięczna. Rachunki za śmieci mieszkańcy gminy Strumień będą płacić kwartalnie.


Jednak decyzje samorządowców mogą zostać wywrócone do góry nogami. W Senacie zajmują się właśnie nowelą ustawy śmieciowej. Najważniejsza zmiana w noweli ma umożliwić gminom wprowadzenie na swoim terenie różnych metod naliczania opłat np. w jednym sektorze od zużycia wody, w innym - od powierzchni, w jeszcze innym - metodą ryczałtową.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: