Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień - sesja za nami

Wrześniowe obrady Rady Miejskiej w Strumieniu rozpoczęto od przedstawienia informacji o działalności Burmistrz Anny Grygierek i Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Grenia w okresie międzysesyjnym. Następnie radni zapoznali się z przygotowanymi na posiedzenie informacjami i projektami uchwał.

Radni zapoznali się z informacją o działalności ZGKiM za rok 2016 i pierwsze półrocze 2017 r. Kolejnym punktem obrad było przyjęcie informacji o stopniu realizacji zadań przewidzianych w budżecie gminy na 2017 rok. Szczegółowo omówione zostały procesy inwestycyjne poszczególnych zadań ujętych w tegorocznym budżecie gminy.

Uchwałą Rady Miejskiej przyjęto plan nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi i dziennymi opiekunami. Zgodnie z obowiązującym prawem gmina jest zobowiązana do nadzorowania tego typu placówek.

Przyjęto również uchwałę o wyłonionych przez doraźną Komisję Rady Miejskiej laureatów do wyróżnienia Zasłużony dla gminy/miasta/sołectwa. Uroczysta ceremonia wręczenia tych laurów odbędzie się tradycyjnie 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości.
Podczas sesji również plan zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu sołectwa Drogomyśl, na którym przedsiębiorca produkujący bezzałogowe samoloty wielozadaniowe, planuje wybudować halę produkcyjną.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: