Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: Sesja Rady Miejskiej

Podczas ostatnie sesji Rady Miejskiej Strumienia radni podjęli wszystkie projekty uchwał, zapoznali się również z przygotowanymi informacjami.

W trakcie obrad radni przyjęli nowy statut Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Zmiany były konieczne w związku z dostosowaniem tego dokumentu do ustawy o szczególnych zasadach rozliczeń podatku od towarów i usług

Przegłosowano też projekt uchwały w sprawie nowego regulaminu przyznawania nagród za wysokie wyniki sportowe. Nowy umożliwia przyznawanie nagród Burmistrza Strumienia za osiągnięcia sportowe na wniosek zawodnika. Nagrody, będą mogły być przyznawane już od medalowych miejsc na zawodach rangi wojewódzkiej organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie planowanej struktury szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2017/2018.  W gminie Strumień funkcjonować będzie pięć szkół podstawowych w Strumieniu, Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej i Zabłociu, z czego Szkoła Podstawowa w Strumieniu funkcjonować będzie w dwóch budynkach. Przedszkola funkcjonować będą w Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej, Strumieniu, Zbytkowie i Zabłociu. Radni przyjęli też informację na temat planowanych remontów w okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych.

Przyjęta przez Radę Miejską została uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi cieszyńskiemu w sprawie remontu ul. Lipowej w Pruchnej. Gmina na ten cel przeznaczy 84 555,00zł, koszt całej inwestycji to 422 774,38zł.

Uchwałą zmieniono również regulamin dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień. Przepisy zostały dostosowane do Rozporządzenia Ministra Środowiska, które wchodzi w życie z dniem 1 lipca. Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych określono szczegółowo zasady odbierania odpadów komunalnych.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: