Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: Są pieniądze dla mieszkańców

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Strumień, którzy w ubiegłym roku starali się o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła, ale go nie otrzymali i trafili na listę rezerwową - dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gmina Strumień ma obecnie zapewnione pieniądze na ten cel.

132 000 zł - tyle w formie pożyczki decyzją Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Gmina Strumień otrzymała na wymianę źródeł ciepła. Środki umożliwią udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła 22 mieszkańcom naszej gminy, znajdującym się na liście rezerwowej z 2018 roku, na warunkach obowiązujących w ubiegłym roku. - To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy do tej pory znajdowali się na liście rezerwowej. Mamy nadzieję, że udzielone dotacje na wymianę pieców przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach poprawią jakość powietrza w naszej gminie, co przełoży się na komfort życia. - powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

Pozostali mieszkańcy zainteresowani dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem termomodernizacji budynków jednorodzinnych mają możliwość skorzystania z Programu „Czyste Powietrze” skierowanego do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Do tej pory od 2008 roku udało się łącznie wymienić 282 przestarzałe kotły.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-19 12:11:52
Marcepan: Czy dotacja dotyczy również źródeł ciepła w saunie? Pytam, gdyż taki piec przedstawia załączona do artykułu fotografia.
2019-07-19 18:18:53
wyśmienity cwaniaczek: ja pierdziele jakim trzeba być amatorem aby do takich wypocin dodać zdjęcie sauny ...!!!! :):):):) Baran to zbyt delikatne słowo..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: