Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień ''Przyjazną Gminą 2014''

Gmina Strumień otrzymała wyróżnienie w programie ''Przyjazna Gmina 2014''. Tytuł ten odebrała Anna Grygierek, burmistrz Strumienia w Teatrze Kamienica w Warszawie, na uroczystej gali wręczania nagród.

Nagroda „Przyjazna Gmina” ma na celu promocję gmin w zakresie m.in. gospodarczym, ekologicznym, społecznym, a także wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce. W roku 2014, oprócz Strumienia, wyróżnienie to otrzymały takie miasta jak np. Poznań, czy Kraków. Wręczanie nagród odbyło się po konferencji "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność" w Teatrze Kamienica w Warszawie, podczas której poruszane były m.in. tematy dotyczące społecznej twarzy biznesu i samorządów. Gmina Strumień znalazła się wśród pięciu laureatów, którzy otrzymali takie wyróżnienie.

Podczas konferencji Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia, występowała także w roli prelegentki, uczestnicząc w dyskusji na temat synergii gospodarki, biznesu, wiedzy, nauki i kultury.

Cieszę się bardzo, że doceniony został potencjał zmodernizowanego Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu, który łączy kulturę, sztukę, sport i rozrywkę. Jest to wizytówka naszej gminy. Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna i bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w tak szacownym towarzystwie - wśród miast takich jak Poznań czy Kraków – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Wśród prelegentów znaleźli się również m.in. Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, Bogumił Trojan przedstawiciel Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Konferencja odbywała się pod Honorowym Patronatem: Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prof. Małgorzaty Omilanowskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: