Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień podsumowuje ubiegły rok. Zaprasza do debaty mieszkańców

Do 28 czerwca mieszkańcy gminy Strumień mogą składać wnioski o udział w debacie na temat Raportu o Stanie Gminy. Odbędzie się ona na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Aby zostać dopuszczonym do głosu, należy złożyć stosowny wniosek w magistracie wraz z 20. podpisami innych mieszkańców gminy.

Raport o Stanie Gminy Strumień w całości dostępny jest tutaj. - Minione miesiące były dla nas wszystkich czasem wymagającym stawiania czoła wielu wyzwaniom i trudnościom ze względu na pandemię. Był to również rok szczególny z uwagi na fakt 30 lat istnienia i działania samorządów terytorialnych w Polsce, okresu ocenianego jako jeden z najlepszych w historii Rzeczypospolitej - podkreśla w podsumowaniu dokumentu burmistrz Anna Grygierek.

Jak dodaje, w 2020 roku gmina wydała ponad 7 mln zł na inwestycje - między innymi na przebudowy dróg (Oblaski w Drogomyślu, Szkolną w Pruchnej, Zieloną i Pawłowicką w Strumieniu czy Szeroką w Bąkowie), budowę kanalizacji sanitarnej (w Bąkowie powstało jej kolejnych 750 metrów), czy remonty w szkołach i przedszkolach (Zbytkowie, Zabłociu, Drogomyślu, Bąkowie i Strumieniu).

- Udowodniliśmy jako społeczność, że w czasach kryzysu potrafimy sobie pomagać. Z wielką satysfakcją obserwowałam mobilizację społeczną osób, które z otwartym sercem zechciały podzielić się swoim czasem, między innymi szyjąc i dystrybuując maseczki dla mieszkańców - kończy Grygierek.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: