Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień na 31. miejscu

Gmina Strumień w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich znalazła się na 31 pozycji wśród stu najlepszych jednostek samorządowych w Polsce. Z rankingu wynika m.in. że gmina Strumień podpisała w 2011r. 7 umów na dofinansowanie ze środków unijnych.
Ranking Europejski Samorząd od wielu lat prowadzą dziennikarze Rzeczpospolitej. Twórcy Rankingu wzięli pod uwagę m.in. dynamikę rozwoju gminy, wartość środków unijnych czy też zadłużenie samorządu. W tej kategorii znajdują się tylko dwie gminy z powiatu cieszyńskiego. Na 98 miejscu znajduje się Wisła (2 podpisane umowy w 2011 r.). W rankingu wytypowano sto najlepszych samorządów z całej Polski w tym z województwa śląskiego znalazło się 13.  
 
W kategorii gmin wiejskich na 18 pozycji znalazło się Chybie z jedną podpisaną umową na dofinansowanie. W rankingu wytypowano sto najlepszych samorządów z całej Polski w tej kategorii z województwa śląskiego znalazło się 10. onadto w klasyfikacji Ranking Samorządów Rzeczpospolitej na sto jednostek znalazły się tylko dwie z powiatu cieszyńskiego, a z całego województwa śląskiego pięć. Cieszyn znajduje się na 55 miejscu a Strumień na 85.
 
JB
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: