Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień - kanalizacja gotowa

Zakończyła się budowa części nowej kanalizacji w Strumieniu i sołectwie Zbytków. Dzięki inwestycji, ponad sto domów uzyska przyłącze do kanalizacji. Jej samej w gminie przybyło 4 kilometry.

Wykopy zostały wyrównane a na drogach pojawiła się nowa nakładka asfaltowa. Kolejny odcinek kanalizacji sanitarnej powstał w gminie Strumień. Chodzi o samo miasto jak i sołectwo Zbytków. Tutaj inwestycja bardzo się przyda, na tym terenie jest zwarta zabudowa. Dzięki rozbudowie kanalizacji, ponad sto domów uzyska przyłącze do oczyszczalni ścieków. - mówi burmistrz miasta Anna Grygierek. Mieszkańcy już zostali poinformowani o zakończeniu prac, do końca września mają czas na podłączenie się do kanalizacji. W trakcie realizacji inwestycji odbywały się spotkania z mieszkańcami, byli informowani o postępach prac, sami byli bardzo zainteresowani tym tematem – dodaje Grygierek.

Pieniądze na inwestycję gminie udało się pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ale również część funduszy pochodziła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Rozliczamy inwestycję, ale przygotowujemy się już do nowej perspektywy, chcemy ubiegać się o dalsze środki na budowę kanalizacji. Na razie jednak widzimy, że konkursy nie są ogłoszone. Szkoda, bo wiele gmin na nie czeka i chce planować oraz przygotować się do realizacji tych zadań. A bez środków zewnętrznych można rozłożyć budżet. - dodaje Grygierek.

Zakończone zadanie to jedna z największych tegorocznych inwestycji w gminie Strumień. Wartość robót to nieco ponad 2 miliony zł. W ramach budowy sieci odtworzono również nawierzchnię asfaltową na ulicach, które rozkopane były podczas budowy kanalizacji. Zakończone zostały również prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Sosnowej, Świerkowej, Letniej, Wiosennej, a także części ul. Wspólnej i 1 Maja w Strumieniu. Podłączonych zostało tam 40 nieruchomości. Koszt tej inwestycji to około 900 tys zł.

Jak dodaje burmistrz Strumienia, oprócz rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej, w gminie powiększa się również sieć kanalizacji deszczowej.


Jan Bacza

źródło: ox.pl/strumien.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: