Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: jubileusz współpracy z Petřvaldem

25 września 2002 roku oficjalnie podpisano umowę o współpracę między gminą Strumień a czeskim miastem Petřvald. Partnerstwo obu samorządów zaowocowało wieloma projektami - jednym z nich było utworzenie na terenie strumieńskiego parku miejskiego Centrum Kulturalno-Rozrywkowego.

Petřvald leży niedaleko Karwiny i zamieszkuje go ponad 7 tys. osób. Pierwsze porozumienie Strumienia z czeską gminą zawarli Adam Zaręba (ówczesny burmistrz Strumienia) i Vaclaw Holecka (starosta Petřvaldu). - Liczę, że dobre praktyki wypracowane przez te wszystkie lata współpracy będą kontynuowane, a partnerstwo naszych miast będzie prowadzone w coraz szerszym zakresie, z korzyścią dla obu stron. Długoletnia współpraca pokazała, że współdziałanie między miastami służy wymianie doświadczeń oraz wzbogaca ofertę kulturalną. Nasza aktywność świadczy o tym, że jesteśmy zgranymi partnerami i wierzę, że nadal będziemy realizować wspólne projekty - podkreśla Anna Grygierek, burmistrzyni gminy Strumień.

18-letnia współpraca zaowocowała też innymi projektami. Do jednego z nich zaproszono też gminę Jasienica, a efektem było zmodernizowanie auli szkoły im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, remont Domu Kultury w Petřvaldzie i rozbudowa kompleksu kulturalno-sportowego w Jasienicy.

Najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest projekt "Ścieżka wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie". Dzięki niemu w Drogomyślu, na trasie traktu, zostaną umieszczone tabliczki informujące o najważniejszych obiektach historycznych sołectwa w formie kodów QR.KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: