Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: dwumilionowa inwestycja

Wiemy już, jakie zmiany czekają Gminę Strumień po dofinansowaniu uzyskanym w III edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Nadchodzący projekt to około dwumilionowa inwestycja.

 Wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, przeznaczonych dla gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y, opublikowano 14 lipca br. (Pisaliśmy: 4 miliardy rozdane. Kto otrzymał dofinansowanie?). Z naszego regionu 6 gmin zdobyło dofinansowania.

Inwestycja, która czeka Gminę Strumień nosi nazwę „Budowa nowego zbiornika wody i przebudowa zbiorników istniejących oraz pompowni w Pruchnej przy ul. Głównej”, a kwota dofinansowania na ten projekt wynosi 1 960 000zł. Inwestycja ma powstać we współpracy z Wodociągami Ziemi Cieszyńskiej.

- W ramach dofinansowanej inwestycji powstaną dwa nowe zbiorniki wody o pojemności 300 m3. Obecnie pracujące zbiorniki posiadają pojemność 2 krotnie mniejszą niż planowane (2x 150 m3) i przy obecnym zapotrzebowaniu na wodę pitną  nie zapewniają, szczególnie w okresie letnim, bezpieczeństwa dostawy wody w warunkach zróżnicowanych rozbiorów dobowych, a nawet godzinnych, co na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie zaobserwowano w trakcie eksploatacji systemu wodociągowego. Budowa nowych zbiorników wody w powiązaniu z realizowaną aktualnie przez WZC przebudową ponad 7 km sieci wodociągowej znacząco wpłynie na poprawę zaopatrzenia mieszkańców Sołectwa Pruchna, Drogomyśl i Bąków w wodę pitną, szczególnie w okresach letnich rozbiorów wody (np. w Bąkowie, gdzie mieszkańcy skarżą się na niskie ciśnienie), a także w sytuacjach awaryjnych mogących wystąpić na sieci wodociągowej. Dodatkowo inwestycja umożliwi dalszą rozbudowę sieci wodociągowej i przyłączenie nowych odbiorców. - informuje Gmina Strumień.

 

Przewidywany termin realizacji zadania to koniec 2023 roku.

W latach 2018-2021 w Gminie Strumień Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej wykonały 11,5km sieci i przyłączy wodociągowych za kwotę ok. 2,5mln zł.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-20 12:09:04
św. Patryk.: patrzę na te pisie japy szczerzące się w głupawym uśmieszku i tak sobie myślę, powstrzymałbym się od asertywnego wyrażenia swych emocji i opinii w bezpośrednim kontakcie, czy tylko bym splunął z pogardą?
2022-07-20 12:14:57
św. Patryk.: Jeszcze kilka dni temu Małgorzata Gosiewska, neo-elyta PiS, zachęcała Polaków do kupowania namiotów i wycieczek do lasów, bo "każdego na to stać". Tymczasem sama podróżuje po świecie na bogato, za niemałe pieniądze podatników - od początku roku jej wycieczki kosztowały nas 52 tys. złotych. Odwiedziła Ułan Bator, sześć dni za 17 tys. zł, Toronto 2022 (sześć dni - 26 tys. zł) i Chicago (sześć dni - 22 tys. zł.). Pisica była też m.in. w Turcji, Gruzji czy Watykanie.
2022-07-20 12:22:59
św. Patryk.: złodzieje i oszuści z PiS każą nam zaciskać zęby, zbierać chrust, jeść mniej i u znajomych - wam kury szczać prowadzać na więziennym spacerniaku , a nie polityką się zajmować
2022-07-20 19:12:37
ciotka matylda: Lokalny celebryta poseł Szwed zawsze na stanowisku! Czy te niebieskie kartoniki z wydrukowaną kwotą mają pokrycie w ,,piniondzach?,, Mateusz, notorycznie mijający się z prawdą na każdym spotkaniu zapewnia o o tym,że pieniądze z KPO już,już będą a najpóźniej na przełomie roku! To kiedy i za co te ,,niebieskie,, inwestycje zostaną sfinansowane?!
2022-07-20 19:23:05
Ar--Ai: panie Szwed co wyście namotali z tym węglem? kiedy kartki na cukier? podobno ten oszust od respiratorów nie żyje, odzyskaliście te 250 milionów coście mu po znajomości ekspresowo przelali ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: