Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: burmistrz z absolutorium

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Miejskiej Strumienia rozpatrzony został Raport o stanie Gminy Strumień za 2020 rok, głosowano nad zatwierdzeniem ubiegłorocznego sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu, a radni zadecydowali o udzieleniu absolutorium i wotum zaufania Burmistrz Strumienia Annie Grygierek.

Sprawozdanie z wykonania budżetu zostało przedstawione radnym - Ostatecznie w roku 2020 zrealizowano dochody w kwocie 74 749 535,49 zł, z czego dochody majątkowe to kwota 4 738 738,28 zł, dochody budżetu Gminy zostały wykonane w 102,77 % w stosunku do planu. Wydatki zrealizowano w kwocie 69 037 868,31 zł, co stanowi 88,16% w stosunku do planu, w tym wydatki majątkowe w kwocie 7 059 436,38 zł. W wyniku tak wykonanych dochodów i wydatków powstała nadwyżka w kwocie 5 711 667,18 zł - wyjaśnia Burmistrzyni.

Radnym przedstawiono również raport o stanie mienia komunalnego, oraz udzielono wszelkich informacji, związanych z finansami gminy. Radni jednogłośnie podjęli uchwały o przyjęciu budżetu, udzieleniu burmistrz wotum zaufania oraz udzieleniu absolutorium

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością Burmistrza i jego udzielenie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że ubiegłoroczne działania finansowe Burmistrza jako organu wykonawczego były prawidłowe. - Serdecznie dziękuję za okazane zaufanie i tak pozytywną ocenę tego, co wydarzyło się w gminie w ubiegłym roku. Rok 2020 okazał się być niezwykłym wyzwaniem dla wielu z nas. Dziękuję radnym, sołtysom, radom sołeckim, współpracownikom i dyrektorom jednostek gminnych, organizacjom społecznym oraz wszystkim, którzy angażują się w działanie na rzecz rozwoju naszej gminy za otwartość, rady, a także dobrą i konstruktywną współpracę. Dzięki wspólnemu działaniu nasza gmina z każdym rokiem zmienia się na lepszemówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: