Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: budżet na 2020 przyjęty

Wczoraj (19.12) Rada Miejska w Strumieniu przyjęła projekt budżetu na 2020 rok. Jak zaznaczała Anna Grygierek, gminę czeka rok intensywnej pracy.

- Jest to jeden z trudniejszych budżetów ostatnich lat. Nie zapowiada się, że następne będą łatwiejsze, więc można powiedzieć, że podczas tej kadencji będziemy musieli wspólnie pracować nad różnymi wydatkami - mówiła burmistrzyni Strumienia.

Największym źródłem dochodu gminy jest subwencja oświatowa, która wyniesie 15 mln zł. Jak się jednak okazuje, kwota ta nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem szkół podstawowych czy przedszkoli. - One wynoszą 27 mln zł. Widzimy więc, że wydatki znacząco nam wzrastają. Ta rozpiętość między subwencją a wydatkami jest coraz większa - jeszcze kilka lat temu wynosiła ona około 4 mln zł - analizowała Grygierek.

Poza oświatą, gmina przeznaczy aż 24 mln zł na pomoc społeczną oraz około 7 mln zł na wydatki inwestycyjne, z czego najwięcej pieniędzy pochłonie modernizacja ul. Szkolnej w Pruchnej i ul. Zielonej w Strumieniu.

Pozytywem jest jednak utrzymanie wydatków miejskich na podobnym poziomie, jak w mijającym roku. - Projekt budżetu zakłada, że w każdej miejscowości gminy Strumień będą realizowane zadania inwestycyjne. Przewiduje także dotacje dla jednostek gminnych - nie są one mniejsze, jak w poprzednim roku, chociaż myśleliśmy, że będzie trzeba podjąć takie działania - zaznaczała Anna Grygierek.

Uchwałę budżetową radni podjęli jednomyślnie. Transmisję z posiedzenia Rady Miejskiej można obejrzeć tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: