Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: aktywizacja seniorów i nie tylko

Podczas lipcowej (15.07) sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni jednogłośnie zdecydowali o przystąpieniu Gminy do programów „Ogólnopolska Karta Seniora” i „Gmina Przyjazna Seniorom”. Działanie ma aktywizować mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60. rok życia.

Co daje przystąpienie gminy do programu „Ogólnopolska Karta seniora”? Przede wszystkim, mieszkańcy gminy, którzy skończyli 60. rok życia, będą mogli wyrobić Kartę na miejscu, ograniczając tym sposobem czas oczekiwania oraz wydatki, które wiążą się z wysyłką formularza do Karkowa (mieszkańcy gmin, gdzie Karty nie wprowadzono, mogą wyrobić Kartę na odległość).

W gminach, gdzie wprowadzono lokalną edycję Karty, na dokumencie znajduje się herb danej miejscowości - Przystąpienie przez Gminę Strumień do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora oraz nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO z siedzibą w Krakowie, pozwoli na stworzenie systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, skierowanych do osób, które ukończyły 60. rok życia, co stworzy warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej – uzasadniano konieczność podjęcia uchwały. Radni za przystąpieniem Gminy Strumień do programu opowiedzieli się jednogłośnie.

Samorząd przystępując do programu, otrzymuje certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”, ma również możliwość współpracy z różnymi organizacjami, które pomagają w aktywizacji seniorów i wspierają wydarzenia kierowane dla osób po 60. roku życia. Istnieje również możliwość promocji w gazetach wydawanych przez twórców Programu, lokalnej przedsiębiorczości, w przypadku miejsc, które honorują Kartę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: