Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażnicy miejscy poszukiwani

Dwa i pół tysiąca brutto na początek i nie zawsze dobre słowa od mieszkańców. Na to mogą liczyć osoby starające się o etat w straży miejskiej. Cieszyńska Straż Miejska właśnie ogłosiła nabór na wolne miejsca. Potrzebne są cztery osoby.

O czterech funkcjonariuszy ma powiększyć się formacja Straży Miejskiej w Cieszynie. Nabór trwa, a jak przyznaje komendant, nowe etaty są potrzebne, bo zwiększył się zakres obowiązków formacji. Trzy etaty to wakaty, które przez ostatnich kilka lat nie były uzupełniane. Kolejne, dodatkowe stanowisko przyznano straży miejskiej decyzją burmistrza. - Burmistrz Cieszyna postanowił zwiększyć zatrudnienie w Straży Miejskiej po rozpatrzeniu wniosku Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Cieszynie. Ma to związek m.in. z nowymi obowiązkami i zakresem pracy – mówi komendant cieszyńskiej SM, Kazimierz Płusa.

Ten szerszy zakres obowiązków to między innymi kontrole z zakresu ochrony środowiska, spalania odpadów i paliw zabronionych uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego. Niebawem do zadań straży miejskiej dojdzie również patrolowanie dworca kolejowego i autobusowego. W centrum przesiadkowym znajdzie się niewielki posterunek straży miejskiej, w godzinach funkcjonowania dworca będzie tam obecny strażnik. W nocy teren będzie monitorowany systemem kamer.

- Przez dwa lata mieliśmy oszczędności w zatrudnieniu. Osoby się zwalniały, ale w ich miejsce nie zatrudniano nowych. Teraz, po naborze nasze szeregi zasili czterech strażników. Wówczas łącznie liczba strażników wyniesie 28 osób – dodaje komendant. Do tego dochodzą dwie osoby, które odpowiadają za monitoring i trzy osoby z obsługi.

Kto może zostać strażnikiem? Obywatel Polski, który ukończył 21 lat i ma co najmniej wykształcenie średnie oraz ma uregulowany stosunek do służby wojskowej – to kilka obostrzeń, które zawarto w ogłoszeniu o pracę. Z wymagań dodatkowych, dobrze by było, gdyby kandydat posługiwał się, przynajmniej na poziomie podstawowym, jednym z języków naszych sąsiadów i posiadał prawo jazdy. - Funkcjonujemy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, to też istotna informacja. Pracujemy w systemie zmianowym – dodaje Płusa.

Na co mogą liczyć zatrudnieni? W pierwszym roku pensja wyniesie 2,5 tysiąca zł brutto. Do tego dodatek za pracę w godzinach nocnych oraz dodatek stażowy. Nabór trwa do połowy marca, a aplikacje można składać w siedzibie cieszyńskiej straży miejskiej przy ul. Limanowskiego 7.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-05 13:16:33
qqłka: A już myślołech, że sie potracili :)
2018-03-05 15:52:35
lpp: gruba kasa za namaistkę władzy i pogardę społeczeństwa... żenada
2018-03-05 15:54:58
krolik bugs: Jak sie komu żółć ulywo to może aplikowac i sie wykazac
2018-03-05 19:46:00
krzysztof.mm: administracyjna pajęczyna rozrasta się rekordowo pod pisowskimi rządami <br />[a kapral Wycior nie chciałby w mundurze poparadować?...]
2018-03-06 05:05:50
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ja w zyciu bym sie nie sprzedał! A tak na serio to ferdek kiepski chwilowo nie ma pracy i przed kauflandem tez paru chodzi ich zapytajcie moze sie zgodza
2018-03-06 08:54:48
alouette: W sumie..... nawet nie wybaczcie, że tak napiszę, komentujący, ale z was głupki..... Chcecie mieć porządek w mieście, narzekacie na coś non stop, a wyśmiewacie służby. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, naprawdę... I to nie jest tak, że to niewdzięczna tylko praca, bo ja i pewnie sama nie jestem, jestem im wdzięczna za te wszystkie drobne interwencje - walkę z paleniem w parkach (chwała im za to), pilnowanie parkowania, uciszanie imprezujących po północy, itd. Tych drobnych i ważnych rzeczy jest cała masa.
2018-03-06 16:43:26
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Jasne ze ważne ale nie za 1800 na reke
2018-03-09 11:35:31
krzysztof.mm: alouette<br />jeżeli tobie się wydaje, że SM ma coś wspólnego z porządkiem w mieście - to tylko o tyle, że olbrzymie pieniądze na tych pożal się Boże \'strażników\' mogłyby faktycznie zostać wydane na porządkowanie miasta<br /><br />a usprawiedliwianie tego marnotrawstwa \&quot;walką z paleniem w parkach\&quot; czy \&quot;uciszaniem imprezujących\&quot; - no nie, to tak kompletnie z czapy argumenty, że inaczej jak idiotycznymi ich nazwać nie można<br /><br />ty w ogóle masz pojęcie ile mieszkańcy płacą za SM!?...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: