Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy w szkole ostrzegali przed czadem

Strażacy z powiatu cieszyńskiego wciąż prowadzą działania prewencyjne, związane z zagrożeniami, jakie niesie za sobą czad i ogień. Tym razem strażacy pojawili się w szkole podstawowej w Zamarskach, aby wyjaśnić dzieciom, jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Ratownicy z cieszyńskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pojawili się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach 7 lutego 2019 roku. W szkole od początku stycznia klasy 2 odbywały cykl zajęć związanych z zagrożeniami, jakie niesie za sobą tlenek węgla — Strażacy sprawdzili stan wiedzy i świadomości uczniów na temat czadu oraz usystematyzowali zdobytą wiedzę, a także pokazali najmłodszym, jak działa czujnik tlenku węgla i zademonstrowali sposób jego montażu. Na zakończenie lekcji strażacy wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy – wyjaśniają przedstawiciele cieszyńskiej jednostki PSP.

Zajęcia realizowane były w ramach kampanii społecznej Wojewody Śląskiego „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Celem cyklu zajęć było zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy i podejmowania aktywności, związanej z zadanym problemem. Metoda ta nazywana jest metodą poszukującą i aktywizującą – dzięki zachęceniu dzieci do przejęcia na danym etapie zajęć inicjatywy, tematyka i wnioski z zajęć są lepiej zapamiętywane.

Szkoła w Zamarskach jako pierwsza zakończyła realizację programu Wojewody Śląskiego „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Przed strażakami jednak kolejne zajęcia oraz lekcje pokazowe w pozostałych szkołach powiatu cieszyńskiego, które wyraziły chęć wzięcia udziału w programie. Dzięki edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa istnieje szansa na zminimalizowanie zagrożeń oraz zwiększenie szansy na ratunek poprzez szybką i prawidłową reakcję w sytuacjach kryzysowych

 

JŚ/ KP PSP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: