Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy się naradzali

Cieszyńscy strażacy wraz z władzami powiatowymi i jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zebrali się dziś, tj. 22 marca 2023 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie na naradzie rocznej, podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie w 2022 r.

Wśród zebranych nie zabrakło władz i przedstawicieli, co oczywista, samych strażaków PSP, w tym Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – pan  bryg. Arkadiusza Krzemińskiego czy Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie, mł. bryg. Michała Pokrzywę, a także strażaków ochotników (Vice Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Cieszynie – druh Krzysztof Czakon), ale również przedstawicieli innych władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, jak Policja (Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie –podkomisarz Ireneusz Kopiec) czy Straży Miejskiej (Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie – Jacek Bąk) , WOT (Dowódca 133 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie – podpułkownik Daniel Baron), przedstawicieli władz powiatowych (Vice Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk), burmistrzów, wójtów, przedstawicieli władz gminnych, Pogotowia Ratunkowego itd. Słowem – wszystkich władz i jednostek zainteresowanych bezpieczeństwem i stanem bezpieczeństwa w powiecie.

Na początku narady st. kpt. Marka Szalbota  złożył meldunek brygadierowi Arkadiuszowi Krzemińskiemu – Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak zauważył Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie Pan mł. bryg. Michał Pokrzywa na początku wystąpienia omawiając specyfikę powiatu pod względem ratownictwa, powiat cieszyński odznacza się dużym ruchem turystycznym, występowaniem jednego zakładu dużego ryzyka i sześcioma „zakładami podprogowymi”. Istotną rolę w specyfice zajmuje również skomunikowanie powiatu i górski charakter południowej jego części.

Następnie st. kpt. Marek Szalbot omówił szeroki zakres działalności operacyjno-szkoleniowej. Jednym z istotnych punktów tegorocznej narady było przedstawienie przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie bryg. Ryszarda Kukuczkę historii oraz postępów przy budowie nowopowstającego budynku strażnicy komendy w Cieszynie.

Janina Żagan, Vice Starosta Powiatu Cieszyńskiego podziękowała za całoroczną współpracę pomiędzy PSP oraz Starostwem Powiatowym, rolę współpracy z PSP z OSP i lokalnymi samorządami podkreślał również Vice Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Cieszynie – druh Krzysztof Czakon.

Na koniec Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – brygadier Arkadiusz Krzemiński zabrał głos: - Dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy w realizację zadań służbowych wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym cieszyńskiej komendy, jak również samorządowcom, służbom i instytucjom współpracującym z Komendą Powiatową PSP w Cieszynie za zaangażowanie, pomoc i wsparcie na rzecz poprawy organizacji i stanu ochrony przeciwpożarowej.

Po zakończeniu spotkania meldunkiem przyszedł czas na dyskusje, wymianę doświadczeń oraz pamiątkowe zdjęcie.

 

 

NG/red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: