Strażacy ochotnicy z gminy Strumień wybrali nowe władze. Za nimi zjazd sprawozdawczo-wyborczy
30 maja odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strumieniu. Delegaci reprezentujący jednostki OSP z terenu gminy podsumowali minioną kadencję, ocenili działalność ustępujących władz oraz wybrali nowy zarząd na kolejne lata.
Ustępujący zarząd otrzymał absolutorium, co było wyrazem uznania dla jego pracy na rzecz rozwoju pożarnictwa oraz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Strumień.
Podczas pierwszego posiedzenia nowo wybrany Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu ukonstytuował się następująco: prezesem został Marek Omozik (OSP Zbytków), funkcje wiceprezesów objęli Anna Grygierek, Jacek Jagieła (OSP Strumień) oraz Ireneusz Nowak (OSP Drogomyśl), komendantem gminnym został Marcin Kajstura (OSP Bąków), sekretarzem Andrzej Frolik (OSP Pruchna), skarbnikiem Jakub Kopiec (OSP Zbytków), a członkiem prezydium Marcin Glet (OSP Drogomyśl).
W skład zarządu weszli również: Filip Biedrawa (OSP Strumień), Michał Bromblik (OSP Drogomyśl), Sylwester Dankiewicz (OSP Pruchna), Krystian Gabryś (OSP Zabłocie), Marcin Gola (OSP Zbytków), Dariusz Kucz (OSP Bąków), Wojciech Machalica (OSP Zabłocie), Janusz Pajor (OSP Zbytków) oraz Ewa Zachurzok (OSP Strumień).
Do Komisji Rewizyjnej wybrano Grzegorza Dziendziela (OSP Zabłocie), Annę Łukowską (OSP Strumień) i Sławomira Milatę (OSP Pruchna).
Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie zostali Marcin Kajstura, Ireneusz Nowak i Marek Omozik. Natomiast przedstawicielami strumieńskiego oddziału w zarządzie powiatowym będą Marcin Kajstura oraz Marek Omozik.
Jednym z najbardziej uroczystych momentów zjazdu było uhonorowanie Ireneusza Nowaka, który przez 20 lat pełnił funkcję komendanta gminnego. W uznaniu za wieloletnią służbę oraz wkład w rozwój ochotniczego pożarnictwa został przyjęty do grona honorowych członków Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu.
Podczas spotkania podziękowano również osobom kończącym pełnienie swoich funkcji w jednostkach OSP i strukturach związku. Wyrazy wdzięczności otrzymali Arkadiusz Konieczny, Rafał Hawełka, Mateusz Garbacz, Jarosław Górski, Anna Łukowska, Tadeusz Szajter, Władysław Dziędziel, Janusz Pajor oraz Marek Omozik.
red./mat.pras
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33