Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy bronią przed wodą

Stabilizuje się rzeka Bładnica w Międzyświeciu. Jednak w innych sołectwach gminy Skoczów, sytuacja w dalszym ciągu jest poważna. Chodzi o Pierściec i Kowale.
Jak informuje kapitan Jerzy Lazar, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie, w tej chwili sytuacja w Międzyświeciu wraca do normy, jednak w dalszym ciągu strażacy interweniują w innych sołectwach gminy Skoczów. W sumie w powiecie, najwięcej zgłoszeń jest w czterech gminach. To Skoczów, Ustroń, Goleszów oraz Strumień.
Mieszkańcy z niepokojem jednak patrzą w niebo, z którego ciągle pada deszcz. Bładnica na szczęście obniżyła się nieco, płynie swoim korytem.

Przy skoczowskiej remizie strażacy ciągle jednak napełniają worki piaskiem. Co rusz podjeżdża wóz i zabiera kolejne ładunki. Straż pożarna zabezpiecza budynki mieszkalne przed zalaniem.Sytuacja jest trudna sołectwie Pierściec i Kowale. Fala przesuwa się dalej w stronę tych sołectw. – informuje Dariusz Heczko, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Obronnych skoczowskiego magistratu. . Na miejscu pracują strażacy i zabezpieczają domostwa.Najpoważniejsza sytuacja w naszej gminie panuje w Zbytkowie i Bąkowie – informuje burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Niestety, jak zawsze przy większej wodzie zalana jest droga Drogomyśl – Pruchna. Odcinek ten jest nieprzejezdny. Tutaj wylała rzeka Knajka. Jednak jak informuje Grygierek, nie ma zagrożenia w tej chwili dla 'wiślanki'. Ruch odbywa się bez utrudnień.

Mamy wiele zalanych pól, mieliśmy trochę wypompowań z piwnic Jednak nie wszędzie da się wodę wypompować, sytuacja musi się ustabilizować, żeby było ją gdzie wylewać. Cały czas pomagają nam strażacy – dodaje Grygierek.
 
Jak informują czytelnicy OX.pl, woda zalała także ulice Tartaczną, Brody oraz Folwarczną w Ustroniu.


Jan Bacza
 
Zobacz wideo, sytuacja na rzekach i potokach w Zebrzydowicach o  godz. 10:00

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: