Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straż Miejska nie wyręczy „drogówki"

Jednak strażnicy mogą tą­pać piratów drogowych nie „na ołówek", tylko przy pomocy fotoradarów, A tych żadna z gmin naszego regionu nie ma.

- Zadania, które mieliśmy do tej pory, są wystarczające, od ścigania kierowców łamiących przepisy jest „drogówka" -mówi Jacek Tarnawiecki, ko­mendant Straży Miejskiej w Ustroniu. Dodaje, że nie będzie przekonywał radnych do zaku­pu urządzenia.

Podobnego zdania jest Ka­zimierz Płusa, który szefuje cie­szyńskim strażnikom i burmistrz miasta Bogdan Ficek. – Ten przywilej powinien mieć zasto­sowanie w dużych miastach -przekonuje K. Płusa. Dodaje jednak, że cieszyńska straż do wy­konywania tych zadań jest orga­nizacyjnie przygotowana.

- Sprawa jest odległa -twierdzi Władysław Czyż, za­stępca komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie. Jego zdaniem, warto w mieście za­montować fotoradar, który ukróciłby fantazję młodzień­ców urządzających sobie wy­ścigi. - Może udałoby się do­prowadzić do tego, żeby kilka gmin złożylo się i wspólnie za­kupiło urządzenie - zastanawia się Jerzy Malik, burmistrz Skoczowa.

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: