Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straszny bal dla dzieci w Bibliotece Miejskiej

Od czterech lat w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie organizowana jest zabawa na którą czekają wszystkie dzieci. Nic dziwnego w końcu to jeden, jedyny dzień w roku, kiedy duchy, wiedźmy i potwory wychodzą z ukrycia i bawią się wspólnie na balu przebierańców.

Zabawa halloweenowa to prawdziwa frajda dla najmłodszych mieszkańców Cieszyna. Wiedzą o tym wszystkie dzieci, które miały okazję gościć już w Bibliotece Miejskiej. Na Halloween 2012 w tym roku organizatorzy zapraszają już 27 października, czyli w ostatnią sobotę miesiąca. Zapisy trwają już dzisiaj.

Z okazji zbliżającego się Halloween, Biblioteka Miejska w Cieszynie wraz z Centrum Helen Doron szykują mnóstwo atrakcji dla dzieci. - Duchy, wiedźmy i potworki! To właśnie do nich należeć będzie ostatnia sobota października – zapewnia Beata Parchańska, organizator imprezy.

Szalona zabawa rozpocznie się wraz z godziną 11.00. Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie. Na uczestników czekają między innymi wybory miss i mistera halloween, będzie czytanie książek, malowanie twarzy, halloweenowy pokaz mody, a także całe mnóstwo gier, niespodzianek i zabaw. Na nudę nie będzie czasu. Pora więc zadbać o odpowiednie przebranie, bo oprócz dobrego humoru, ono również jest warunkiem udziału w imprezie. - Maluchy uwielbiają bale przebierańców, a Halloween jest idealną okazją do tego, by mogły wcielić się w postać, jaką tylko zapragną... - przekonuje pani Beata.

Tu również rodzice mogą puścić wodze fantazji, bo ciekawy i piękny strój wcale nie musi pochodzić z wypożyczalni. - W tym roku sama postanowiłam uszyć mojemu dziecku strój na bal przebierańców. Pierwsze przymiarki mamy już z sobą i jak na razie prezentuje się „strasznie”, ale przecież o to chodzi – śmieje się mama 7-letniej Dominiki – Szycie też może być fajną zabawą i czasem, który można sympatycznie spędzić ze swoją pociechą... Obie z Dominiką mamy przy tym masę frajdy... i obie wybieramy się na ten bal.

W tym roku impreza wystartuje już po raz czwarty. Można więc powiedzieć, ze wpisała się w cieszyński kalendarz na dobre. Z roku na rok przybywa wampirów, duszków, diabełków... i nic w tym dziwnego. Sala w której na co dzień organizowane są spotkania z autorami książek i konferencje, w ten jeden dzień w roku zamienia się w krainę baśni. Przypomnijmy „sprawcami” tego wyjątowego wydarzenia są Biblioteka Miejska i Centrum Helen Doron w Cieszynie.

- Halloween (All Hallows Eve - wigilia Wszystkich Świętych) - to święto obchodzone w przeddzień Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Choć dziś zwyczaj ten jest okazją do maskarady i zabawy 2 tysiące lat temu był on traktowany śmiertelnie poważnie. W Polsce Halloween zyskało popularność dopiero w latach 90. Jego rodzimą odmianą były staropolskie dziady. Dziś zwyczaj ten wiąże się przede wszystkim z dobrą zabawą, konkursami i prześciganiem się w pomysłowości. Halloween organizowane jest po raz czwarty i znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez biblioteki, których nie można przegapić – podkreśla Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Zabawa halloweenowa odbędzie się 27 października 2012 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej, II p. Zapisy dzieci w wieku do 12 lat, trwają do 24 października br. pod nr tel. 33 8524883 lub mailem: instruktor@biblioteka.cieszyn.pl.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: