Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straszne pożegnanie wakacji

Było strrrasznie…. Na Wzgórzu Zamkowym zebrały się wiedźmy, białe damy, „urocze” narzeczone rodem z filmów Tima Burtona, mumie, diabły, strzygi i wszelkiej maści inne straszydła.

W minioną sobotę uczestnicy imprezy „Strachy pod zamkową wieżą” pożegnali lato na wesoło. Czarownice, mumie, upiory, straszydła, wilkołaki, wiedźmy, wampiry i cała plejada stworzeń zjawiła się na Zamkowym Wzgórzu gotowa do wspólnej zabawy.

Aż siedemdziesięcioro mniejszych i większych uczestników zabawy wystartowało w konkursie na najstraszniejsze przebranie.- Wygrałem, wygrałem! – cieszył się pięcioletni Vojtěch, którego kostium stracha zyskał najwyższe noty jurorów. – Jego uszycie zajęło nam z siostrą dwa dni. Wszystkie ozdoby same zrobiłyśmy, ale było warto – wyznała mama zwycięzcy. A jury nie miało łatwej pracy, bo pomysłowość uczestników konkursu i ich rodzin nie miała granic.

- Ci, którym nie udało się zdobyć nagród za najciekawsze przebranie, mieli jeszcze szansę wykazać się w konkursie na najbardziej upiorny śmiech. Gdy się słuchało niektórych uczestników, aż ciarki przechodziły po plechach. Nie mniej emocji dostarczały także inne konkurencje. W poszukiwaniu przygód trzeba było odwiedzić kilka miejsc rozsianych na Zamkowym Wzgórzu. O „upiorną” atmosferę zadbali także aktorzy  z Teatru „Gry i Ludzie”. W zamkowym sklepiku, jak i na innych stoiskach można było kupić na pamiątkę „strrraszne” gadżety – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Imprezę „Strachy pod zamkową wieżą” rozpoczął tradycyjnie pochód straszydeł sprzed Kina Central w Czeskim Cieszynie, a ostatnim akcentem był pokaz sztucznych ogni. To strrraszne, ale dla wielu uczestników zabawy kończą się wakacje - czas wracać do szkoły …

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: