Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stoisz przed wyborem szkoły?

Już w najbliższą niedzielę (25 marca) Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie organizuje Dzień Otwarty placówki. - Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno tych, którzy podjęli już decyzję o wyborze szkoły, jak i osoby, które dopiero przed tym wyborem stają - podkreśla Barbara Glet dyrektor SOiZ.

Wybór odpowiedniej szkoły nie jest łatwy, już niebawem wielu młodych ludzi stanie przed takim dylematem. Warto więc poznać oferty placówek, a taką okazją z pewnością są organizowane Dni Otwarte. Tak ważna sprawa, jak wybór szkoły nie powinna być przypadkiem. 

Wraz z początkiem wiosny rozpoczęły się intensywne przygotowania do egzaminów gimnazjalnych... Ale nie tylko... -  Już dziś każdy gimnazjalista głośno dyskutuje o swoich dalszych wyborach. Jaką wybrać szkołę, jaki kierunek, zawód ? Nad tym zastanawiają się nie tylko młodzi, ale zapewne również i ich rodzice. Oferta edukacyjna w naszym powiecie jest bardzo szeroka, ale pamiętać należy, aby przy wyborze szkoły lub danego kierunku zadać sobie jeszcze jedno pytanie – czy znajdę potem pracę, czy też zasilę szeregi bezrobotnych...? - podkreśla Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

Dzień Otwarty to odpowiednia okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz możliwościami szkoły. To także idealny moment, by rozwiać ewentualne wątpliwości, zapytać, porozmawiać, zobaczyć z biska...

25 marca swoje "podwoje" otwiera SOiZ. - Dzień Otwarty będzie okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i wyboru dalszego kierunku nauki – mówi Barbara Glet dyrektor placówki – W niedzielę będzie również możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, rozmów z kadrą nauczycielską, a także z uczniami, którzy tego dnia również będą służyli wskazówkami. 

W tym roku Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie w związku z jubileuszem 20-lecia placówki organizuje jubileuszowy nabór, czyli mówiąc najprościej bezpłatną naukę w klasach młodzieżowych. Już we wrześniu "wystartują" tu nowe kierunki. - Wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy wzbogaciliśmy znacznie naszą ofertę. Młodzież może uczyć się za darmo w Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Informatycznym, Technikum Obsługi Turystycznej oraz w Liceum Ogólnokształcącym z rozszerzeniem plastycznym i wojskowym – podkreśla dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie - Nowością i niespodzianką jest również to, że nauka dla młodzieży będzie całkowicie bezpłatna  przez cały okres kształcenia.  

Szkoła przygotowała dla uczniów klas trzecich gimnazjum również bezpłatne popołudniowe konsultacje z języków obcych, matematyki, języka polskiego, fizyki oraz geografii. Z „Akademii Gimnazjalisty” skorzystać może każdy chętny. - Już dziś dzięki bezpłatnym warsztatom dla gimnazjalistów młodzież ma okazję zapoznać się z kadrą pedagogiczną, sprawdzić jakim wyposażeniem i jakimi pomocami dydaktycznymi dysponuje szkoła, a także poznać opinię innych uczniów. Wszystkich zainteresowanych i ciekawych szkoły zapraszamy na dni otwarte 25 marca i 15 kwietnia w godz. od 10.00 do 13.00 - dodaje Anna Chamot wicedyrektor SOiZ.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: