Stoch tryumfatorem 69. Turnieju Czterech Skoczni! Drugi najlepszy wynik Żyły!

Kamil Stoch (na zdj.) skompletował hat-tricka, tryumfując po raz trzeci w końcowej klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Powody do radości ma także Piotr Żyła, który ukończył niemiecko-austriacki cykl na piątym miejscu, co jest jego drugim najlepszym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia roku w wykonaniu polskich skoczków narciarskich. Kamil Stoch potwierdził formę w Bischofshofen, tryumfując w dzisiejszym konkursie. Trzykrotny mistrz olimpijski miał ponad 20 punktów przewagi nad Mariusem Lindvikiem z Norwegii, a na najniższym stopniu podium stanął Karl Geiger, który w końcowej klasyfikacji generalnej TCS zajął drugie miejsce.

Niemiecko-austriacki cykl dobiegł ku końcowi. Poza Stochem, w pierwszej „3” uplasował się także Dawid Kubacki. Na piątym miejscu ukończył tournée Piotr Żyła, dla którego to drugi najlepszy wynik w dotychczasowej karierze (przyp. red. – w sezonie 2016/17 był drugi w końcowej „generalce” TCS). Zaraz za jego plecami został sklasyfikowany Andrzej Stękała. Życiowe maksimum poprawił Aleksander Zniszczoł - zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajął w końcowej klasyfikacji generalnej 31. pozycję (dotychczas najlepszym wynikiem było 37. miejsce).

Wooow, brak mi słów. To jest mistrz nad mistrze! Kamil Stoch bezapelacyjnie,  przepięknie i z klasą pieczętuje swoje...