Stoch na podium, zwycięski Granerud

Kamil Stoch (na zdj.) z pierwszym podium w tym sezonie i czterech biało-czerwonych w czołowej "10". Za nami sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w Engelbergu, który z pewnością należy zaliczyć do udanych.

Polacy świetnie spisali się już podczas pierwszej serii konkursowej. Kamil Stoch zajmował drugie miejsce, a Piotr Żyła udowodnił, że do Szwajcarii przybył formą, gdyż po drugim miejscu we wczorajszych kwalifikacjach, dziś plasował się na szóstej pozycji na półmetku zmagań. W czołowej „10” lokowali się także Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki, a pucharowe punkty zapewnił sobie Aleksander Zniszczoł, który uzyskał przepustkę do rundy finałowej z 16. miejsca.

Dzisiejszy konkurs z pewnością zaliczy do udanych Stoch, który po udanej próbie w pierwszej serii, w drugiej skoczył 134 m i po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium, zajmując drugie miejsce. Ze zwycięstwa radował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Halvor Egner Granerud, który zwyciężył o 2,2 pkt. Trzecią pozycję zajął Anze Lanisek.

Bardzo dobry występ ma za sobą Żyła, który ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu, a w czołowej „10” uplasowali się również Stękała (7.) oraz Kubacki (9.). Spadek o dziewięć lokat zanotował Zniszczoł – zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie osiągnął 120 m w rundzie finałowej i zakończył zmagania na 25. pozycji.

I znowu Engelberg dla nas sczęśliwy???? Kamil Stoch  podium? my też dobrze skakali???? A to dopiero połowa weekendu? Jutro walczymy dalej?????

#pieter #zadowolony #łogień??

Opublikowany przez Piotra Żyła- Official Sobota, 19 grudnia 2020

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny na Gross-Titlis-Schanze. Początek zmagań o godz. 16:00, a transmisja w TVP1, TVP Sport oraz w Eurosporcie.