Stoch liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni! Żyła tuż za podium w niedzielnym konkursie

Nie było mocnych podczas niedzielnego konkursu w Innsbrucku na Kamila Stocha (na zdj.). Dwukrotny tryumfator klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zwyciężył w dzisiejszych zawodach. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek ze Słowenii, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Piotr Żyła uplasował się na czwartym miejscu.

Kamil Stoch oddał najdłuższe skoki w obu seriach konkursowych podczas niedzielnych zmagań w Innsbrucku. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 127,5 oaz 130 metrów. Tym samym 33-latek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej 69. Turnieju Czterech Skoczni i aktualnie ma 15,2 pkt. przewagi nad Dawidem Kubackim, który dzisiaj zajął trzecie miejsce. Zaraz za podium uplasował się Piotr Żyła.

Udany występ na Bergisel ma za sobą m.in. Aleksander Zniszczoł. - Trzy skoki na plus, a jutro mój pierwszy czerwony numerek – przyznał wiślanin po wczorajszych treningach oraz kwalifikacjach, w których dobrze mu się wiodło. Formę potwierdził w pierwszej serii, pokonując Zigę Jelara. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skoczył 128 m i pewnie awansował do rundy finałowej. W niej wylądował 1,5 m bliżej i ukończył konkurs na 19. miejscu.

Konkurs po konkursie Polacy odpalają noworoczne petardy i nie schodzą z podium Pucharu Świata. Z przyjemnością patrzy się na ich skoki. Są nie tylko efektowni, ale też i skuteczni - skomentował Adam Małysz, który pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. - Niesamowite sprawa! Wydaje się, że po raz kolejny złoty orzeł dla triumfatora Vierschanzentournee wyląduje w Polsce. Oczywiście w ostatnich zawodach dużo może się zdarzyć, ale jestem dobrej myśli - dodał.

Do zakończenia 69. Turnieju Czterech Skoczni pozostał już tylko jeden konkurs. Tradycyjnie, skoczkowie powalczą o pucharowe punkty w Święto Trzech Króli (6 stycznia) na skoczni w Bischofshofen.