Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Starostwo Powiatowe. Zmiany w Wydziale Komunikacji

Jak zapowiada Starostwo Powiatowe w Cieszynie, w najbliższy czwartek w systemie internetowej rejestracji pojazdów mają zostać wprowadzone spore zmiany. Dzięki nim zwiększyć się ma dostępność terminów do zarezerwowania.

- Gdy wprowadziliśmy kalendarz rejestracji okazało się, że pewna grupa osób potrafi tak go zablokować, że znalezienie terminu jest bardzo utrudnione - mówił starosta Mieczysław Szczurek na dzisiejszej (9.08) konferencji prasowej, która odbyła się w starostwie.

W jaki sposób? - Nie chcę nikogo urazić... Powiedzmy, że ja, Mieczysław Szczurek, myślę sobie: może będę miał czas jutro o 10:00? A może w czwartek, o 12:00? No to rezerwuję dwa lub trzy terminy, bo akurat może na któryś przyjdę. Od teraz, jeśli do systemu będzie wprowadzony na nie ten sam numer VIN pojazdu i PESEL, system tych rezerwacji nie przyjmie - dodawał. 

Co ważne, przy rezerwacji terminu konieczne będzie - między innymi - podanie imienia i nazwiska (swojego lub pełnomocnika) oraz numeru VIN pojazdu. - Nie będzie możliwości rezerwowania terminów ad hoc - klienci będą rezerwować konkretne terminy na konkretne pojazdy - wyjaśniał Szczurek. 

Zmienią się także godziny, w których dla klientów będzie dostępny kalendarz rezerwacji terminów. - Będzie publikowany od 8:00 do 22:00. Do tej pory uruchamiał się on o północy i wiemy, że nie było to zbyt wygodne - często klienci musieli wstawać w środku nocy i "polować" na terminy - mówił Łukasz Heller, kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów. 

Starosta podkreślał, że wprowadzone korekty nie będą widoczne od razu. - W tej chwili terminy są zarezerwowane na dwa tygodnie do przodu. W związku z tym, że nie da się na ten czas zamknąć wydziału i przerwać jego pracy, realizując tylko dotychczasowe rezerwacje, system po uruchomieniu będzie przyjmował terminy od 23 sierpnia. Do tego czasu pracownicy będą telefonicznie rezerwować terminy i wprowadzać je do systemu. Będzie można rezerwować je również osobiście - zaznaczał Szczurek. 

O pracy Wydziału Komunikacji mówił jego naczelnik Dariusz Tessar. Przyznał, że dziennie przyjmowanych jest od 300 do 500 klientów. - Proces rejestracji nie jest taki prosty, pracownik podejmuje wielką odpowiedzialność wydając decyzję. Niezbędne dokumenty należy zweryfikować, odpowiednie wystawić - przerejestrowanie krajowego pojazdu to kwestia 25-30 minut. Jak trafiają się zagraniczne - na przykład ze Stanów Zjednoczonych czy nawet Arabii Saudyjskiej - proces może trwać nawet godzinę - opowiadał. 

- Zdarzają się przypadki próby rejestracji pojazdu, który w innym kraju został uznany za odpad i nie powinien być rejestrowany. Dlatego pracownik musi przeanalizować wszystkie dokumenty, a za ewentualny błąd ponieść konsekwencje - dodawał Jacek Wiśniewski, Sekretarz Powiatu Cieszyńskiego. 

Z danych starostwa wynika, że w całym powiecie cieszyńskim zarejestrowanych jest ponad 160 tys. aut. - Czyli praktycznie każdy mieszkaniec ma samochód - mówił Tessar. - Wliczając w to niemowlęta i seniorów, którzy już nie prowadzą - dodawał Szczurek. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

21
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-09 21:00:33
najśw.patyk: największym znafcom jest mimo wszytko krzysztof mm :) on wie wrzyztko z detalami :) geniurz
2021-08-09 21:31:39
święty_Patryk: no proszę, da się? i czy faktycznie tylko wkurw suwerena jest w stanie zmobilizować biurokratów do działania? - ale co by nie mówić lokalna władza przynajmniej reaguje na głos ludu, a ta centralna-nowogrodzka ma żywiącego ją podatnika głęboko w doopie
2021-08-09 21:33:47
najśw.patyk: Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej. Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli:
2021-08-09 21:36:36
najśw.patyk: Korupcja była powszechna w Platformie Obywatelskiej od najwyższego do najniższego szczebla. Przykładem korupcji na najwyższym szczeblu było skorumpowane MSWiA czego efektem była Infoafera, a niższego szczebla chociażby skorumpowany burmistrz Nowego Stawu czy szeregowy działacz PO z Piaseczna. Oto kolejne przykłady: – Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję. Kiedy objął rządy w ZUS, odwołał 14 z 16 dyrektorów ZUS w Polsce, pozostawiając na stanowisku dyrektora szczecińskiej placówki. Został on również zatrzymany. W sprawie oskarżeniem objętych zostało 13 osób, mieli łącznie narazić ZUS na szkodę ok. 2 mln zł, w tym m.in za wkład kominkowy w prywatnym domu Sylwestra Rypińskiego oraz modernizację dachu.
2021-08-09 21:37:38
najśw.patyk: Jakub Gołąb, jeden z najbliższych doradców Ewy Kopacz, był właścicielem firmy Med PR, do której trafiają pieniądze z koncernów farmaceutycznych, organizującej szkolenia, debaty i konferencje. Poprzednik Jana Gołębia, Lech Barycki, szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz świadczył usługi dla firmy Falck Medycyna. Firma ta zajmuje się transportem sanitarnym na terenie całego kraju. Kupuje też udziały w państwowych przychodniach. Po ujawnieniu tej informacji Lech Barycki został zdymisjonowany. – W czasach rządów Platformy Obywatelskiej służba zdrowia była w fatalnej kondycji. W 2009 roku lekarze wystosowali list do NFZ, w którym informowali, że jeżeli sytuacja się nie poprawi będą zmuszeni odwoływać zabiegi pacjentów, którzy bez operacji zagrożeni są śmiercią. Szpitale masowo odwoływały operacje. Przykładowo w listopadzie 2009 roku w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi kontrakt na 2009 rok przekroczony został o 3 mln złotych, w Świdnicy o 10 mln złotych. Przyczyną takiego stanu było wzrastające bezrobocie i emigracja, a w związku z tym mniejsze wpływy ze składek do NFZ. – Prywatyzacja służby zdrowia po aferze Beaty Sawickiej była dla Platformy Obywatelskiej tematem drażliwym. Udało się jednak sprywatyzować chociażby uzdrowiska. Zobacz więcej: Prywatyzacja służby zdrowia. – Liberalna z założenia Platforma Obywatelska dyskryminowała prywatną służbę zdrowia i w 2010 roku NFZ zaproponował prywatnym placówkom dużo gorsze warunki umów niż publicznym. Cięcia objęły głównie zabiegi, w których wyspecjalizowały się placówki prywatne, czyli takie, jakie można wykonać w ciągu jednego dnia: operacje okulistyczne czy ortopedyczne.
2021-08-09 21:41:42
najśw.patyk: tylko czytać :)
2021-08-09 21:44:17
najśw.patyk: Nepotyzm w Platformie Obywatelskiej stanowił poważny problem. Świadczyć mogła o tym przygotowana przez „Puls Biznesu” tzw. lista wstydu, czyli lista 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych którzy zasiadali w latach 2007-2012 w spółkach i instytucjach państwowych. Zobacz: Lista wstydu Platformy Obywatelskiej. Przez niecałe pięć lat od objęcia władzy wymienieni nominaci PO zarobili 200 mln zł.
2021-08-09 21:44:24
najśw.patyk: Nepotyzm w Platformie Obywatelskiej stanowił poważny problem. Świadczyć mogła o tym przygotowana przez „Puls Biznesu” tzw. lista wstydu, czyli lista 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych którzy zasiadali w latach 2007-2012 w spółkach i instytucjach państwowych. Zobacz: Lista wstydu Platformy Obywatelskiej. Przez niecałe pięć lat od objęcia władzy wymienieni nominaci PO zarobili 200 mln zł.
2021-08-09 21:49:31
najśw.patyk: W 2010 roku ministrowie premiera Donalda Tuska tylko w ciągu pierwszego półrocza wypłacili swoim pracownikom 20 milionów złotych nagród. Najwięcej pieniędzy rozdał minister finansów Jacek Rostowski, który wypłacił swoim urzędnikom aż 3,2 miliona złotych. Najwyższa wypłacona nagroda dla jednego urzędnika wynosiła 9,5 tys. zł. – W 2011 roku urzędnicy pracujący w administracji publicznej otrzymali 600 milionów złotych premii i nagród. Najwięcej otrzymali pracownicy Urzędów Skarbowych, bo aż 250 milionów złotych. Ponad 105 milionów złotych Skarb Państwa wydał na nagrody we wszystkich ministerstwach. Według rządowych danych w Polsce pracowało wtedy 123 tysiące urzędników, czyli średnio każdy otrzymał rocznie około 5000 złotych nagród.
2021-08-09 22:04:39
Boska Adela: pieprzysz patyk jak katarynka z kurwizji, PiS przez 6 lat oskarża, ściga i rozlicza PO, ma pod sobą prokuraturę, służby specjalne, podsłuchy i cuda wianki, i co - i nic, zero, jedynie jełopy takie jak ty masturbują się na okrągło partyjną propagandą, daruj sobie i wstydu oszczędź rodzinie
2021-08-09 22:08:51
ciotka matylda: Św.patyku! Chciałbym ci przypomnieć,że PO nie jest u żłoba od 6 lat! A ty ciągle opisujesz ich rządy! Czy trollom pisowskimi też płacą za zaległe posty?!
2021-08-09 22:43:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ciotka matylda "PO nie jest u żłoba od 6 lat!" Co za odkrycie! I bardziej dobrze. Ale tacy jak ty dalej za nimi tęsknią, widzą Tuska, nogi im miękną i myślą że jak wrócą do władzy to w końcu będziemy najprawdziwszą Unią Europejską poddaną Brukseli. Takim jak ty właśnie trzeba przypominać jaka patologia szerzyła się we władzy, wśród urzędników a zwykły obywatel był nic nie wart. Dzieci? Po co dzieci, przecież to udręka. Piniędzy nie ma i nie będzie. Ciekawe że jeszcze niedawno KO czyli stare PO twierdziło że 500+ nie zlikwiduje a Tusk już wysyła sygnały że to rozdawnictwo. Kolejny przykład ich wiarygodności!!!
2021-08-09 22:45:07
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Pomijam już fakt iż kolejne podejrzane konto do wszystkiego zdolnego srandka
2021-08-09 23:43:14
doler: najśw.patyk... z całym szacunkiem, ale badałeś się psychiatrycznie ostatnio ? Artykuł jest o starostwie a ty jakby w innym świecie pie*dolisz coś 3 po 3 o PO. Kogo to obchodzi ? Otwórz sobie bloga napierniczaj swoje farmazony jeśli nie wiesz o tym, że każdy przy korycie kradnie na umór.
2021-08-09 23:50:58
doler: A odnośnie starostwa.... znów kolejne mydlenie oczu. Suweren grzmi o tym co blokuje wydział POŚREDNICY, a ślepe albo skorumpowane urzędasy znów opowiadają pierdoły. Czy te zmiany coś wniosą ... tak. Ale problem jest w pośrednikach, a nie blokowaniu kolejki przez xyz. Albo inaczej, nie w pośrednikach, ale w tym, że wpierniczają sie bez kolejek z 20 tablicami i paraliżują prace wydziału. Wiec albo równe prawa i kolejki do wszystkich albo 1 urzędnik do pośredników i niech oni kwitną po 2 tygodnie w kolejce jak każdy obywatel powiatu.
2021-08-09 23:55:11
sierżant_Niemyty_Wycior: wysrandkowi BEZ SPACJI jak każdemu piścowi poluzowały zwieracze jak tylko Tuska zobaczył w akcji a zaraz potem padaczkę w notowaniach złodziejskiej bandy dzięki której siedzi na ciepłej posadce - tak trzymać, pampersów nie dawać dziadowi, niech w gacie wali
2021-08-10 07:41:14
Halos: Te zmiany nic nie dają. Żeby się coś poprawiło pośrednicy z 10 tablicami muszą być inaczej traktowani. Osobne okienko tylko dla nich i całkiem inna pula numerków, niż dla reszty klientów. Reszta to tylko półśrodki, które nie dają wymiernego rezultatu.
2021-08-10 08:26:36
respondent_familiady: Nareszcie zmiany. Oby pomysł nie okazał się "dziurawy". Najważniejsza jest zasada; najpierw Kowalski potem działalność komercyjna.
2021-08-10 08:41:02
Zenobia55: ja się z Tobą Halos nie zgadzam! Nikt nie ma prawa do lepszego traktowania, każdy powinien być równo traktowany. Do tej pory pośrednicy mieli swoje okienko, swoją pulę numerków, ale co to dało? Z mojego punktu widzenia pośrednicy świadomie utrudnili dostęp do Wydziału, bo oni z tego żyją, zarabiają całkiem niezłą kasę. Pośrednicy powinni być tak samo traktowani jak każda inna osoba - w taki sam sposób, czyli powinni załatwiać każdą sprawę osobno, a nie od razu hurtem, odstać swoje w Wydziale, jak zwykły obywatel, niech też czekają w kolejce jak wszyscy pozostali. Ja nie chcę np. korzystać z usług pośredników, ponieważ taka usługa jest dla mnie zbyt kosztowna, ja chcę sprawę załatwić osobiście. Poza tym dlaczego ja mam czekam kilka tygodni, a oni załatwiają to w jeden dzień, niech też tyle samo czekają. Gdzie jest powiedziane, że mają być traktowani priorytetowo? Pośrednicy niech sobie nadal działają, jeżeli znajdą swoich klientów, którzy chcą im płacić za przerejestrowanie auta, ale na takich samych zasadach jak zwykły obywatel.
2021-08-10 09:39:58
Halos: Zenobia55: oki, może źle się wyraziłem. W żadnym wypadku nie chodziło mi o to by byli traktowani priorytetowo. Nic z tych rzeczy. Bardziej o to, by sprawy były rozpatrywane dwutorowo. Dla osoby która przychodzi z jednym autem i osobno dla tych z 10 autami. A pula numerków był do tej pory uszczuplana o te dla pośredników, a powinni mieć jak już dodatkową, tak by jedno nie wpływało na drugiego. To chyba powinno pomóc w tej sytuacji.
2021-08-10 10:14:11
Kriz: @doler: "Ale problem jest w pośrednikach, a nie blokowaniu kolejki przez xyz. Albo inaczej, nie w pośrednikach, ale w tym, że wpierniczają sie bez kolejek z 20 tablicami i paraliżują prace wydziału" Ze słów starosty wynika, że zmiany mają właśnie uniemożliwić takie działanie - jeden termin, jeden pojazd. Czyli jak będzie miał dziesięć aut, to musi zarezerwować dziesięć terminów, przy rezerwacji podając numery VIN pojazdów. Pozdrawiam, autor.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: