Stanęli na podium!

Kinga Wójcik zdobyła srebrny medal, a Krystian Mróz stanął na najniższym stopniu podium. Zawodnicy LUKS Orlik Goleszów mają za sobą udany występ podczas I rundy Halowego Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow.

Legnica gościła łuczników z całego kraju w ramach I rundy Halowego Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow. Do rywalizacji przystąpili również zawodnicy LUKS Orlik Goleszów. Kinga Wójcik zaprezentowała się z bardzo dobrej strony już podczas eliminacji, w których zamknęła czołową „3”. Zawodniczka goleszowskiego klubu otrzymała wolny los w I rundzie, a w ćwierćfinale oraz półfinale pokonała reprezentantki miejscowego OSŁ Strzelec Legnica. Sporo emocji dostarczyła batalia z Moniką Sosnowską, której stawką był awans do finału. Obie zawodniczki zgromadziły po 136 punktów, ale w barażu więcej zimnej krwi zachowała Wójcik (+9:9).

Podopieczna Anny Stanieczek w finale musiała uznać wyższość zawodniczki Płaszowianki Kraków - Anna Poznanskaya triumfowała 135:132. Z Legnicy z medalem wyjechał także Krystian Mróz, rywalizujący również łukiem bloczkowym. Zawodnik LUKS Orlik Goleszów dotarł do strefy medalowej po dwóch wygranych. W półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem, Mateuszem Musiatowiczem, ale w starciu o brąz pokonał zwycięzcę eliminacji. Mróz stoczył wyrównany bój z Markiem Ziółkowskim, ale ostatecznie wygrał z zawodnikiem KS Dolnoślązak Wrocław różnicą jednego punktu – 141:140.