Stan posiadania - wernisaż

W środę (14.03) na terenie Galerii 36,6 w związku z Dniami Otwartymi Instytutu Sztuki odbył się wernisaż wystawy ''Stan posiadania''. W skład wystawy wchodzą prace studentów i absolwentów Instytutu Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz osób w jakiś sposób z uczelnią związanych.

Wystawa „Stan posiadania” to kolejna wystawa w cieszyńskiej galerii 36,6. Galeria istnieje od 2006 roku i w swojej historii miała już lepsze i gorsze okresy. Do tej pory przestrzeń tę eksplorowali studenci ostatnich lat, którzy pobierali naukę w Instytucie Sztuki w Cieszynie. Nie był to jednak jedyny zakres działań Galerii 36,6. Od momentu powstania organizowano tam również wystawy związane z ciekawymi projektami osób niezwiązanych z cieszyńskim ośrodkiem, czy też wystawy pokonkursowe i jednorazowe akcje artystyczne.

Galeria 36,6 w swojej karierze była już w rękach wielu studentów, którzy ze względu na natłok pracy, związany z obronami prac, czy też ukończenie uczelni nie zawsze byli w stanie odpowiednio się nią zająć – Końcem roku 2017 o przejęcie tej galerii zostali poproszeni doktoranci. Wernisaż ten ma więc podwójne znaczenie, jednocześnie prezentujemy wystawę „Stan posiadania” oraz nowe grono osób, które galerię 36,6 wzięły pod swoje skrzydła – tłumaczył dr Marcin Urbańczyk z Cieszyńskiego Instytutu Sztuki.

Następnie głos zabrali doktoranci, którzy zgodnie twierdzili, że galeria jako przewiązka pomiędzy dwoma budynkami uniwersytetu jest ciężkim miejscem do odpowiedniego zagospodarowania. Jednocześnie aktualnie osoby odpowiedzialne za działania galerii uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót do pierwotnych założeń, czyli wystawianie prac studentów i osób z uczelnią związanych. Wystawa „Stan posiadania” to prace studentów z wszystkich kierunków Cieszyńskiego Uniwersytetu Sztuki. Cechuje się mnogością form artystycznych. Wystawę będzie można podziwiać do 24 kwietnia, w Galerii 36,6 przy ulicy Bielskiej 62.


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją