Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stalownicy (znowu) zagrają w Pucharze Spenglera

Tradycyjnie, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, rozpocznie się 93. edycja Pucharu Spenglera. Szwajcarzy, podobnie jak w ubiegłym roku, wysłali zaproszenie do Trzyńca, a mistrzowie Czech nie odmówili i zaliczą drugi w historii klubu występ na tym turnieju.

Puchar Spenglera jest towarzyskim turniejem w hokeju na lodzie, który rozgrywany jest w Davos. W poprzedniej edycji Stalownicy debiutowali w zmaganiach, ale ich występ nie okazał się zbyt szczęśliwy. Trzyniec przegrał trzy mecze i odpadł w ćwierćfinale, a tryumfatorem 92. Pucharu Spenglera okazali się hokeiści fińskiego zespołu, KalPa Kuopio.

Stalownicy wystąpią także w tegorocznej edycji. Oprócz mistrza Czech, w turnieju wezmą udział także następujące zespoły: HC Davos (gospodarz), Team Canada, Salavat Yulaev Ufa oraz HC Ambri - Piotta. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno miejsce.

Zmagania w Vaillant Arenie rozpoczną się 26 grudnia i potrwają do 31 grudnia. Przez ten czas Werk Arena, czyli hala trzynieckiego klubu, będzie zajęta, gdyż będą w niej przebiegać Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: