Stalownicy z kolejną wygraną!

Czternaste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli hokeiści HC Ocelari Trinec, pokonując w piątkowe popołudnie Litvinov - 4:2. Co ciekawe, w spotkaniu jedną z bramek zdobył reprezentant Polski, ale tym razem nie był to Aron Chmielewski, którego dzisiaj na lodzie zabrakło z powodu kontuzji.

- Jesteśmy szczęśliwi z kolejnych trzech punktów – przyznał Vaclav Varada. – Rywalom odskoczyliśmy dopiero w ostatniej odsłonie. Litvinov był wciąż niebezpieczny, ale zdołaliśmy się obronić przed ich atakami – dodał szkoleniowiec Stalowników.

Spotkanie miało wyrównany przebieg, a gospodarze prowadzili 2:1 po dwóch tercjach. Tuż na początku ostatniej odsłony zdołali odskoczyć na różnicę dwóch trafień, a na listę strzelców wpisał się Lukas Jasek. Litvinov zdołał odpowiedzieć w 56. minucie za sprawą Pawła Zygmunta. Polak przywrócił jeszcze nadzieje gościom, ale w ostatnich sekundach końcowy rezultat ustalił Tomas Marcinko.

Podopieczni Vaclava Varadi są wciąż niepokonani w Werk Arenie, a odnosząc dzisiaj czternaste zwycięstwo utrzymali pozycję lidera Tipsport Extraligi. W najbliższą niedzielę gościć będą Mladą Boleslav, która aktualnie plasuje się na piątej pozycji.