Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stalownicy wywożą trzy punkty z Liberca

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Vaclava Varadi. W dzisiejszym spotkaniu z Libercem (30.01), główną bronią trzynieckich hokeistów okazały się gry w przewagach.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało jeszcze sześć spotkań. I choć sprawa pierwszego miejsca wydaje się rozwiązana (zajmie go prawdopodobnie Pilzno), o tyle reszta pozycji stoi pod znakiem zapytania. Trzyniec może zakończyć sezon zasadniczy, zarówno na drugiej, jak i piątej lokacie. Walczyć jest o co, czym wyżej zakończy się rundę zasadniczą, tym można trafić na łatwiejszego rywala (teoretycznie).

W Home Credit Arenie znacznie aktywniejsi byli gospodarze. Od pierwszych minut tworzyli sporo zamieszania pod bramką Simona Hrubca. Ale to, będący po drugiej stronie tafli, Roman Will jako pierwszy skapitulował. Podopieczni Varadi, a konkretnie Martin Ruzicka, wykorzystali grę w przewadze. Trzyniec okazał się lepszy również w drugiej części spotkania, a bramkę zdobył, znowu grając 5 na 4. Tym razem akcję wykończył Vladimir Dravecky.

 

 

Ostatnia tercja przyniosła dwie akcje bramkowe i obie były autorstwem gości. Na 3:0 podwyższył, drugim trafieniem w meczu, Ruzicka, a końcowy wynik - 4:0 - ustalił Milan Mikulik. Warto zaznaczyć, że przy ostatnim golu, ósmą asystę, w tej edycji Tipsport Extraligi, zaliczył Aron Chmielewski.

Trzyniec odniósł cenne zwycięstwo, gdyż jego szanse na drugie miejsce nie zmalały. Stalownicy wciąż tracą do wicelidera (Mountfield) trzy punkty. W piątek (2 lutego­), podejmą, w Werk Arenie, Litvinov, który zamyka ligową tabelę.

 
Andrzej Poncza
źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: