Stalownicy wygrali siódme spotkanie i meldują się w półfinale

Rzadko kiedy spotyka się coś takiego, ale w tej parze ćwierćfinałowej, każde spotkanie kończyło się zwycięstwem gospodarzy. Tak również było i dzisiaj (25 marca) w WERK Arenie. Bohaterami siódmego spotkania zostali Ondrej Kovarcik oraz David Cienciala. Ten pierwszy ustrzelił hat-tricka, a drugi zanotował aż siedem asyst.

Podopieczni Vaclava Varadi od pierwszych sekund napierali na bramkę strzeżoną przez Ondreja Kacetla. Golkiper Pardubic w pierwszej tercji zachował czyste konto, mimo że musiał interweniować przy czternastu strzałach gospodarzy. Dla porównania, Pardubice w pierwszych 20 minutach oddały tylko dwa strzały na Simona Hrubca.

Spotkanie rozstrzygnęła druga tercja, w której padło aż pięć bramek i wszystkie były autorstwem trzynieckich hokeistów. Już w pierwszej minucie drugiej tercji, wynik meczu otworzył Tomas Marcinko. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Ondrej Kovarcik, Adamsky, Svacina oraz Vlach.

W ostatniej części spotkania, dwie bramki dorzucił O. Kovarcik i ustrzelił hat-tricka. Ostatnie słowo należało do gości. W 59. minucie Sacha Treille zdobył honorowe trafienie dla Pardubic i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trzyńca - 8:1.

Hokeiści Varadi zapewnili sobie awans do najlepszej "4", ale wciąż nie wiedzą, z kim przyjdzie się im zmierzyć w półfinale. Wszystko zależy od jutrzejszego spotkania, pomiędzy Hradcem Kralove i Libercem. Jeżeli wygrają ci pierwsi, to z nimi zmierzą się Stalownicy. W przypadku zwycięstwa Liberca, Trzyniec podejmie Kometę Brno.