Stalownicy wiceliderami Tipsport Extraligi!

Mistrzowie Czech potwierdzili, że w Werk Arenie są nie do zatrzymania. Hokeiści spod Jaworowego odnieśli 12 zwycięstwo przed własną publicznością (spośród 15 rozegranych spotkań), pokonując Skodę Pilzno – 5:2.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli gospodarzy, bo ci przegrywali już od 3. minuty, kiedy wynik otworzył Matyas Kantner. Jednak na odpowiedź Stalowników nie trzeba było długo czekać, a do wyrównania doprowadził Michal Kovarcik, którego trafił bramkarz rywali przy wyprowadzeniu krążka.

Pierwsza część meczu zakończyła się remisem, ale już druga tercja padła łupem mistrzów Czech, a kolejne trafienie zanotował Kovarcik. Jednak dopiero ostatnia tercja miała rozstrzygnąć losy wyrównanego starcia, a w niej skuteczniejsi okazali się podopieczni Vaclava Varadi. Na listę strzelców wpisali się Stransky, Martynek oraz Dravecky, dzięki czemu Stalownicy sięgnęli po komplet punktów.

Pierwsza nasza bramka padła ze szczęściem, ale pomogła nam, dodając pewności siebie - podsumował Vaclav Varada. - Po ostatnich porażkach w kiepskim stylu, tym razem mój zespół pokazał, że chce za wszelką cenę wygrać. Dzisiejsze zwycięstwo kosztowało nas sporo sił, ale w zamian sięgnęliśmy po zaslużone trzy punkty - dodał szkoleniowiec mistrzów Czech.

Hokeiści HC Ocelari Trinec, przed przerwą reprezentacyjną, awansowali na pozycję wicelidera w Tipsport Extralidze. Stalownicy rozegrają kolejne spotkanie za tydzień (16.12) i znowu w Werk Arenie, do której tym razem zawitają zawodnicy Komety Brno, plasujący się na 5. miejscu.