Stalownicy w półfinale!

Powiodło się i za trzecim razem. Hokeiści spod Jaworowego, podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach play-off, przebrnęli przez ćwierćfinał jak burza, nie przegrywając ani jednego meczu. Awans do najlepszej „4” zapewnili sobie w czwartkowy wieczór, pokonując Vitkovice w Ostravar Arenie – 2:1.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że seria skończyła się 4:0. Jedziemy dalej - przyznał Vaclav Varada tuż po zakończonym spotkaniu. Stalownicy już dziś mogli sobie zapewnić awans do półfinału, ale mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 12. minucie za sprawą Ruslana Pedana.

Stalownicy odpowiedzieli w połowie spotkania. Michal Kovarcik najlepiej zorientował się pod bramką rywali i skierował krążek do siatki, który wcześniej odbił się od słupka. Mistrzowie Czech wyrównali, a za 85 sekund już prowadzili. Goście wyprowadzili kontrę, którą wykończył brązowy medalista z Zimowych Igrzysk Olimpijskich z Pekinu, Słowak Marko Dano. Jednobramkowe prowadzenie dowieźli do końcowej syreny i mogli zacząć świętować awans do 1/2 finału. - Ciężka, bardzo ciężka seria. Ale sądzę, że przez większość czasu byliśmy lepszą drużyną. Mieliśmy więcej z gry - podsumował bramkarz HC Ocelari Trinec, Ondrej Kacetl.

Trzyniec jest pierwszym zespołem, który melduje się w półfinale play-off. Jak długo potrwa przerwa Stalowników od rywalizacji i z kim przyjdzie im się zmierzyć o finał? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać w najbliższych dniach.