Stalownicy rozpoczynają od zwycięstwa!

Hokeiści HC Ocelari Trinec rozpoczęli zmagania w play-off z wysokiego C, pokonując Kometę Brno w pierwszym meczu aż 5:0. Stalownicy rozstrzygnęli losy sobotniego spotkania w pierwszej tercji, ponieważ już w 13. minucie prowadzili różnicą trzech bramek.

Niektórzy kibice nie zdążyli jeszcze włączyć transmisji, a Stalownicy już dwukrotnie zdołali pokonać defensywę gości. W 2. minucie na listę strzelców wpisali się Tomas Kundratek oraz Michal Kovarcik. W pierwszej tercji bramkę zdobył także Martin Ruzicka i Stalownicy utorowali sobie drogę do pierwszej wygranej w ćwierćfinale. Ostatecznie zwyciężyli 5:0.

- Mieliśmy świetny początek spotkania, pomimo niewielkiej nerwowości, jaka była widoczna u hokeistów po trzynastu dniach przerwy od rywalizacji – przyznał szkoleniowiec Stalowników, Vaclav Varada. – Szybko zdobyte bramki dodały nam spokoju i dzięki temu odnieśliśmy zwycięstwo – dodał.

Hokeiści Trzyńca nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku w ćwierćfinałowej batalii przeciwko Komecie Brno. Na niedzielne popołudnie (godz. 17:00) zaplanowano drugie spotkanie w Werk Arenie, a transmisja w CT Sport. Przypomnijmy, że awans do 1/2 finału uzyska drużyna, która jako pierwsza odniesie cztery zwycięstwa.