Stalownicy odnoszą trzecie zwycięstwo z rzędu!

Wszystko wskazuje na to, że podopieczni Vaclava Varadi wrócili na sprawną ścieżkę i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem poradzili sobie z Pardubicami i w dodatku na ich lodzie.

Rywale, pomimo odległej pozycji w tabeli, wysoko postawili poprzeczkę w dzisiejszym spotkaniu. W pierwszej tercji oddali aż 13 strzałów na bramkę Stalowników, ale w niej świetnie spisywał się Simon Hrubec. Trzyniec ustał ofensywne ataki gospodarzy i sam postanowił uderzyć. Vladimir Roth, w 17. minucie, otworzył wynik spotkania. Jednak radość Stalowników nie trwała zbyt długo, bo niecałą minutę trwało ich prowadzenie. Na trafienie Rotha szybko odpowiedział Rolinek.

Druga część meczu padła już łupem trzynieckich hokeistów, po historycznym trafieniu Jiri'ego Polansky'ego. 37-letni zawodnik zdobył w barwach Stalowników 210. bramkę i jest aktualnie najlepszym strzelcem w historii klubu spod Jaworowego.

W ostatniej odsłonie swą cegiełkę do zwycięstwa dorzucił również Aron Chmielewski. Reprezentant Polski asystował przy trafieniu Michala Kovarcika, które podwyższyło prowadzenie Trzyńca – 1:3. Do końcowej syreny padły jeszcze trzy gole, z czego dwa po stronie gości, dzięki czemu sięgneli po komplet punktów i w tabeli mają trzy oczka przewagi nad drugimi Vitkovicami.

Fani Trzyńca będą mogli wesprzeć swoją drużynę w tę niedzielę. Stalownicy, w Werk Arenia, zmierzą się z półfinalistą Hokejowej Ligi Mistrzów i piątą drużyną Tipsport Extraligi – HC Skodą Pilzno.