Stalownicy odnieśli dziesiątą wygraną z rzędu!

Pilzno zdobyte! Wicemistrzowie Czech kontynuują zwycięską serię, po tym jak poradzili sobie z podopiecznymi Ladislava Cihaka, wygrywając na ich lodzie, 4:1. Stalownicy mają sześć punktów przewagi nad, drugim w tabeli, Libercem.

Trzynieccy zawodnicy notują ostatnio dobre początki i tak było również dzisiaj. Martin Ruzicka otworzył wynik spotkania już w 5. minucie. Gospodarze mieli największą okazję do wyrównania podczas gry w... osłabieniu, ale Straka posłał krążek tylko na słupek.

W drugiej części spotkania zabrakło goli, ale te znowu padały w trzeciej tercji. Trzy z nich były autorstwem gości. W 47. minucie indywidualną akcją popisał się Ethan Werek, którą Kanadyjczyk skutecznie wykończył. Chwilę po nim Stalownicy znowu uderzyli. Kontrę gości chciał wykorzystać Aron Chmielewski, ale reprezentanta Polski uprzedził jeden z obrońców Pilzna, który skierował krążek do własnej siatki. Bramkę przypisano Ondrejowi Kovarcikowi, który podawał do Polaka.

Ostatecznie, po bramce zdobyli jeszcze: Miroslav Indrak dla gospodarzy oraz Vladimir Svacina dla Trzyńca. Stalownicy odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu i w tabeli mają sześć punktów przewagi nad drugim Libercem. Następne spotkanie rozegrają we wtorek, w Hradcu Kralove, gdzie zmierzą się z czwartym Mountfieldem.