Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Srebrny pszczelarz

Ma 70 uli i około 4 miliona pszczół – Krzysztof Gruszka z Międzyrzecza Górnego (Gmina Jasienica) został uhonorowany Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Odznaka została wręczona w sobotę 10 lutego w Andrychowie podczas gali Polskiego Związku Pszczelarskiego.

-  Krzysztof Gruszka, prowadzący z rodziną Pszczele Ranczo w Międzyrzeczu Górnym, otrzymał prestiżową Srebrną Odznakę PZP za wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa. Każdy laureat musi wykazać się nie tylko pasją, ale również głęboką wiedzą i zaangażowaniem w dbanie o dobrostan pszczół oraz promowanie pszczelarstwa – informuje Urząd Gminy w Jasienicy.

Przypomnijmy, w 2022 r. Krzysztof Gruszka ze swoją pasieką, liczącą 70 uli z ok. 4 milionami pszczół, wygrał ogólnopolski Konkurs na Pszczelarza Roku w kategorii pszczelarstwo hobbystyczne. Z kolei w ub. roku w tym samym konkursie zajął drugie miejsce. Pisaliśmy: Pszczelarze z tytułem

Krzysztof Gruszka Pszczele Ranczo prowadzi razem z rodziną, przede wszystkim z pomocą syna Łukasza, od 2019 r. Jednak rodzinne tradycje pszczelarstwa sięgają lat 50. XX wieku, gdy jego dziadek z Zarzecza koło Chybia przywiózł pierwsze ule, w których rozpoczął pszczelą hodowlę. Krzysztof Gruszka jest również prezesem Koła Pszczelarzy w Bestwinie.

 

NG/red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: