Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Srebrna Cieszynianka 2015 - Elżbieta Hubczyk (Brenna)

Prezentujemy sylwetki laureatów tegorocznej Srebrnej Cieszynianki, wyróżnienia przyznawanego od 1997 roku co roku 11 listopada podczas uroczystej gali w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Sylwetka Elżbieta Hubczyk z Brennej, laureatki Srebrnej Cieszynianki 2015.

Elżbieta Hubczyk urodzona w 1966 roku jest mieszkanką gminy Brenna. Elżbieta Hubczyk od trzydziestu lat jest mieszkanką Brennej, żoną i matką trójki dorosłych dzieci. Pani Elżbieta Hubczyk prowadzi własną firmę oraz jest właścicielką trzyhektarowego gospodarstwa rolnego. Od wielu lat angażuje się w życie społeczne Gminy Brenna, podejmując liczne wyzwania, wymagające ogromnego poświęcenia.

Pani Elżbieta Hubczyk przez osiemnaście lat była zaangażowana w rozwój i prowadzenie „Rodzinnej Grupy Pieśni i Tańca KOTARZANIE". Od dziesięciu lat sprawuje funkcję prezesa chóru „Benedictus" działającego przy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela w Brennej. W 2012 roku zaangażowała się w promowanie rodzimej kultury wprowadzając stroje cieszyńskie jako reprezentacyjny strój Chóru Benedictus. Większość strojów Pani Elżbieta wykonała samodzielnie.

Laureatka jest członkiem Towarzystwa Miłośników Brennej i Górek „JODŁA", a także, wiceprezesem breńskiego ogniska, oddziału Górali Śląskich działającego w Związku Podhalan. Od wielu lat Pani Elżbieta Hubczyk jest współorganizatorką Balu Góralskiego w Brennej. Obecnie w ramach projektu „Rozwój turystyki kulturowej w oparciu o lokalnych twórców jako forma promocji zabytków kultury materialnej" realizowanego przez Beskidzką 5 prowadzi warsztaty „Haft i obróbka wełny" oraz „Haft na żywotku".

Pani Elżbieta Hubczyk reprezentując Gminę Brenna uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach, m. in. w: konkursach kulinarnych „Nasze kulinarne dziedzictwo", festiwalu „Tydzień Kultury Beskidzkiej", Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie śpiewanie" w 2015 roku.

Pani Elżbieta Hubczyk jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach. Każde działanie podejmuje z otwartością i pogodą ducha, stając się głównym motorem do dalszej pracy i osobą do naśladowania.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: