Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprzątali Zamarski

W sobotnie popołudnie 25 marca br. na ulicach Zamarsk można było spotkać ekipy uzbrojone w rękawiczki i worki na śmieci. Tego dnia odbyła się akcja ''Posprzątaj świat na Wiosnę'' zorganizowana przez Sołtysa Zamarsk, Klaudiusza Zawadę.

- Pogromcy śmieci znajdowali zalegające śmieci w przydrożnych rowach i zagajnikach. Najwięcej było szklanych butelek po napojach wyskokowych, puszek i opakowań z papierosów. Nie brakowało też opakowań po batonach i czipsach oraz opakowań z jedzenia na wynos. Natrafiono również na kilka "skarbów" np. talerz z anteny satelitarnej, opony samochodowe i zderzak. Tego dnia udało się uprzątnąć 12 ulic. Akcja zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasy w Parku Rekreacyjno-Sportowym. Nie zabrakło również pączków z niezastąpionej "Piekarni Zebrzydowice" Pana Romana Somerlika – relacjonuje sołtys.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój wolny czas na wiosenne porządki, tj.: Pani Karolinie i Pani Agacie oraz dzieciakom czyli: Julii, Laurze, Paulinie, Tomkowi, Kacprowi, Adamowi, Bartoszowi, Piotrkowi, Kubie, Maćkowi, Krzyśkowi, Kubie, Arkowi i Tomkowi. Dziękuję również mieszkańcom ul.Szerokie za wysprzątanie poboczy i zagajników w przysiółku Czarne Doły. Osobne podziękowania do Urzędu Gminy Hażlach za pomoc w zorganizowaniu akcji – dziękuje Klaudiusz Zawada.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: