Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprzątali szlaki

Uczniowie i nauczyciele zbierali śmieci w rejonie Baraniej Góry, Cieńkowa, Kozińców, Kubalonki i Stecówki. 100 uczestników uzbierało 20 dużych worków śmieci.

29 września uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha z Wisły ruszyli w góry, by zgodnie z wieloletnią tradycją wziąć udział w akcji sprzątania beskidzkich szlaków turystycznych. Jak co roku wielu turystów, przemierzając górskie trasy, zostawiło sporo śmieci.

- W akcji uczestniczyło ponad 100 uczniów wiślańskiego liceum wraz z opiekunami. Zebrano 20 dużych worków śmieci. Tegoroczna akcja mogła odbyć się dzięki współpracy z Nadleśnictwem Wisła oraz Przedsiębiorstwem „Eko-Groń”, które wywiozło worki z odpadami. Dziękujemy również Panu Leszkowi Podżorskiemu z Firmy „WISPOL”, Panu Janowi Szalbotowi z Piekarni nr 2 oraz Panu Franciszkowi Juroszkowi z Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „JUR-GAST” w Wiśle – informują organizatorzy akcji.

- Ta pożyteczna akcja powiązana jest z miłą tradycją naszej szkoły, zgodnie z którą młodzież po zakończeniu wędrówki spotyka się podczas podsumowania rajdu na terenie wiślańskiego Nadleśnictwa. Wówczas to grillujemy, bawimy się, a także przyjmujemy do naszego licealnego grona uczniów klas pierwszych. Organizacją zabaw zajmuje się samorząd szkolny, który rokrocznie przygotowuje wiele interesujących propozycji, co znakomicie integruje społeczność szkolną – dodają organizatorzy.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: