Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprzątali Brenną

Po raz trzeci Gmina Brenna Wzięła udział w organizowanym przez Komisję Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie wspólnie z Nadleśnictwem Ustroń wiosennym sprzątaniu świata z okazji Dnia Ziemi. Sprzątali gimnazjaliści, którym po niesfornych pseudo turystach przyszło zebrać przeszło trzydzieści 100-litrowych worków śmieci.

Uczniowie klasy 3b Gimnazjum w Górkach pod opieką Elżbiety Śniegoń i Piotra Stebla z KOP PTTK idąc wałami Brennicy od Górek Centrum pod Sojkę zebrali aż 25 worków śmieci, natomiast uczniowie klasy 2a i 2c Gimnazjum z Brennej pod opieką Beaty Zielonka i Witolda Greń oraz Wiktora Naturskiego z Nadleśnictwa Ustroń na szlaku na Błatnią zebrali zaledwie kilka niepełnych worków. – Trzeba przyznać, że na szlaku, którym szliśmy, wcale nie było tak źle – mówi Wiktor Naturski. 

Po zakończeniu sprzątania wszyscy spotkali się w kolybie przy Skalnym Dworku w Brennej centrum, gdzie Urząd Gminy poczęstował wszystkich uczestników akcji gorącą herbatą i pieczonymi kiełbaskami. Każdy uczestnik otrzymał także od PTTK pamiątkową odznakę, a opiekunowie ponadto otrzymali dyplomy oraz plakaty.  - Tą akcją chcemy podkreślić Światowy Dzień Ziemi, który w Polsce obchodzony jest 22 kwietnia – mówiła Wójt Brennej Iwona Szarek dziękując działaczom PTTK i Nadleśnictwu za zorganizowanie akcji, a uczniom za czynny w niej udział.

Spotkanie w Skalnym Dworku stało się także okazją do sprawdzenia wiedzy turystyczno-krajoznawczej. Do konkursu wytypowano najlepszych uczniów, którzy rywalizowali pomiędzy sobą odpowiadając na losowo wybrane pytania. Konkurs prowadzili Jan Machała, przewodniczący Komisji ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, Piotr Stebel z KOP PTTK i Wiktor Naturski z Nadleśnictwa Ustroń. Zwyciężyli: I miejsce – Michał Piwowarczyk Górki; II miejsce – Krzysztof Stebel klasa 2a Brenna; III miejsce – Michał Gluck Górki; IV miejsce – Kamil Sikora klasa 2a Brenna. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ustroń oraz Książeczki Odznaki Turysta Przyrodnik. Nagrody i dyplomy wręczali Wójt Gminy Brenna Iwona Szarek oraz Prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Jacek Tyczkowski.

(indi)źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: