Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawni jak żołnierze

Nie straszne im strzelanie, bieg na orientację, rzut granatem, tor z przeszkodami czy pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie byli bezkonkurencyjni. Wygrali konkurs „Sprawni jak żołnierze”, który odbył się w Żywcu Moszczanicy.

Okazuje się, że do skoczowskiego liceum uczęszczają przyszli komandosi. Szkoła zwyciężyła turniej „Sprawni jak żołnierze”, zarówno w kategorii męskiej, jak i żeńskiej. Zawody odbyły się w Żywcu Moszczanicy. Skoczowskie liceum reprezentowali Justyna Gołyszny, Karolina Kowalczyk, Klaudia Skurzok, Wojciech Łysek, Marek Strządała, Tomasz Budny.

W sumie zawodnicy ze Skoczowa pokonali 12 szkół rywalizujących w konkursie, z całego terenu byłego województwa bielskiego. Tym samym będą reprezentować ten region w zawodach wojewódzkich, które zastaną rozegrane w Rybniku początkiem czerwca.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w Bielskim Inkubatorze Technologicznym. Laury wręczył Kurator Oświaty Stanisław Faber i dyrektor delegatury bielskiej Elżbieta Adamowska.  Uczniom w tej podniosłej chwili towarzyszyli: opiekun drużyn Bronisław Staszczyszyn i dyrektor LO Tadeusz Gaś.

W zawodach wzięli tez udział uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych ze Skoczowa – zajęli piąte miejsce. Powiat cieszyński reprezentowały tylko te dwie placówki.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: