Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawdzali wiedzę o regionie

W którym sołectwie gminy Skoczów znajduje się skansen? Czyje imię nosi cieszyński teatr? Co to jest filigran cieszyński – to tylko niektóre z czterdziestu pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu turystycznego o Ziemi Cieszyńskiej.

Kilkanaście młodych osób wzięło udział w trzecim konkursie turystycznym o Ziemi Cieszyńskiej, który zorganizowało skoczowskie Miejskie Koło PTTK. Kilkadziesiąt pytań dotyczyło fauny, flory, ale i zabytków czy osób związanych z naszym regionem o regionu. Generalnie jest to wiedza przyrodnicza, po części historyczna – mówi Irena Greń, członek zarządu PTTK Oddział "Beskid Śląski" w Cieszynie. W konkursie wzięli udział uczniowie skoczowskich szkół podstawowych.

Wśród wielu zadań, jakie przed sobą stawia PTTK, jest również edukacja dzieci i młodzieży. - Odbywa się to wielotorowo. Jeździmy do szkół z prelekcjami, pokazujemy sprzęt turystyczny. To zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie młodzieży. Opowiadamy o wycieczkach, o wspinaczce. Można sprzęt przymierzyć, zobaczyć profesjonalny śpiwór. Rozbijamy w klasach namioty, zawsze jest to show. Jest ciekawie i kolorowo. Razem ze mną o wyprawach i wspinaczce opowiada Kacper Kłósko – dodaje Greń. Ale PTTK edukuje też w terenie, organizując wyprawy i rajdy górskie. W tym roku odbył się już taki na Czantorii.

Raczej dobrze oceniam swoją wiedzę w tym temacie – mówi Patrycja Bortliczek. Jak przyznaje, często z rodzicami wybiera się na wycieczki górskie. - Polecam m.in. wyprawy do Brennej, nasze góry nie są zbyt trudne. Ostatnio byłam w Górach Świętokrzyskich- dodaje Patrycja. Bardzo często zwiedzamy Tatry, ale i u nas Błatnia czy Babia Góra, często z rodzicami organizujemy wyprawy – dopowiada Szymon Makula.

Najlepiej z testem przyrodniczym poradzili sobie: 1. Mateusz Słowiok SP1, 2. Martyna Hósar SP Kiczyce, 3. Maksymilian Wantulok SP Kiczyce, 4. Maja Kalita SP3 5. Patrycja Bortliczek. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas Dni Skoczowa.

JB

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-07 19:36:36
bronek91: "W którym sołectwie gminy Skoczów znajduje się skansen?"0 cytat No kaj jak nie w Ochabach.... je skansen a nawet bar...Ciekawa tematyka, kaj znajduje się jako gospoda:D:D:D A kaj je Arenda???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: