Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawdzą nasze lasy

Po raz kolejny odbędzie się w naszym kraju inwentaryzacja lasów. Sprawą zajmuje się Państwowy Monitoring Środowiska, który ma informować o aktualnym stanie środowiska w Polsce.

Ministerstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Program monitoringu lasów stanowi element systemu Państwowego Monitoringu Środowiska. O takich działaniach pisaliśmy podczas poprzedniej inwentaryzacji [pisaliśmy również: Zmierzą i spiszą.. drzewa].

Państwowy Monitoring Środowiska to system powołany do życia na podstawie prawa o ochronie środowiska. Jego celem jest zbieranie i przekazywanie administracji państwowej informacji o pomiarach, ocenach i prognozach stanu środowiska, w tym także stanu lasów. Działa poprzez szczegółową i dokładną inwentaryzację terenów leśnych, które pozwolą nam dowiedzieć się, jaką gęstość mają lasy, w jakim tempie rosną, jaka jest możliwość pozyskiwania z nich drewna. Brane będa także pod uwagę wymiary drzew na wyznaczonych powierzchniach próbnym. Sprawdzone zostaną także wszystkie uszkodzenia lasu włącznie z ewentualna obecnością szkodników. Do lasów wstęp będą miały osoby upoważnione przez lokalne samorządy.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-26 10:28:01
OWCZARZY1: CO BY TU W POLSCE JESZCZE SPRZEDAĆ ???MOŻE LAS !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: